Składając do 2 maja 2011 r. zeznanie PIT za 2010 rok, można wskazać w nim jedną organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1 proc. podatku. Takie wsparcie będzie można też wskazać w korekcie deklaracji

Czy we wszystkich PIT jest miejsce na 1 proc.

Podatniczka musi złożyć dwa zeznania za 2010 rok – PIT-37 z dochodami z pracy i PIT-39 z dochodami uzyskanymi ze sprzedaży mieszkania. Czy w obu tych drukach znajduje się miejsce na wpisanie organizacji pożytku publicznego i przekazanie jej 1 proc. podatku?

Czy wystarczy podać numer KRS

Podatnik w rozliczeniu za 2010 rok chce pierwszy raz wesprzeć organizację pożytku publicznego 1 proc. swojego podatku. Czy w zeznaniu wystarczy wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego organizacji bez jej nazwy?

Czy błąd w KRS uniemożliwi wsparcie

Tydzień temu podatnik złożył zeznanie PIT-37 za 2010 rok. Wskazał w nim organizację, na rzecz której ma być przekazany 1 proc. podatku. Pomylił się jednak, wpisując numer KRS. Czy to uniemożliwi przekazanie wpłaty dla organizacji?

Czy można wskazać w PIT konkretną osobę

Córka podatniczki ma porażenie mózgowe. W jej rehabilitacji pomaga fundacja z jej rodzinnej miejscowości. Czy przekazując 1 proc. podatku, można wpisać, aby pieniądze przekazane tej fundacji były przeznaczone na leczenie córki podatniczki?

Czy organizację trzeba wybrać z wykazu

Podatnik chce przekazać 1 proc. podatku na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego. Niestety nie może jej znaleźć w wykazie organizacji sporządzonym przez ministra pracy. Czy 1 proc. może być przekazany tylko organizacji z wykazu?

Czy musi nastąpić wpłata podatku

Podatnik ma do zapłaty 2,6 tys. zł podatku z rozliczenia za 2010 rok. Chce też przekazać 1 proc. podatku. Czy aby 1 proc. trafił do organizacji, podatnik musi wpłacić należny PIT?

Czy organizacja ma jakieś obowiązki

Fundacja chciałaby od rozliczenia za 2011 rok otrzymywać wpłaty z 1 proc. podatku. Czy musi dopełnić jakichś formalności, aby takie wpłaty wpływały na jej konto?

Czy urząd przekaże pieniądze z podatku

W zeznaniu za 2010 rok podatniczka wpisała organizację pożytku publicznego, która wspiera jej siostrzenicę. Czy pieniądze z 1 proc. przekazuje naczelnik urzędu skarbowego?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak przekazać 1 proc. podatku w zeznaniu podatkowym
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania