Ulgę na dzieci odlicza się w rocznym zeznaniu podatkowym od podatku dochodowego po odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne i wykazuje w odpowiedniej rubryce załącznika PIT/O.

Czy nadwyżka przejdzie na rok następny

Podatnicy mają prawo do odliczenia ulgi na troje małoletnich dzieci. Żona podatnika nie pracuje, więc całą ulgę będzie uwzględniał mąż. Podatnik już teraz wie, że ze względu na niski podatek nie wykorzysta całej ulgi. Czy jej nadwyżka może przejść na następny rok podatkowy?

Czy po rozwodzie zawsze jest cała ulga

Podatniczka jest rozwiedziona. Chce odliczyć w zeznaniu podatkowym ulgę prorodzinną. Ojciec dziecka od czerwca ma zawieszoną władzę rodzicielską. Czy matka może odliczyć całą ulgę w zeznaniu?

Czy płatnik uwzględni ulgę podatnika

Podatniczka w tym roku uzyskiwała dochody z pracy od jednego płatnika. Chce skorzystać z możliwości rocznego obliczenia podatku przez zakład pracy. Czy w takim wypadku skorzysta z ulgi prorodzinnej?

Czy trzeba złożyć załącznik do zeznania

Podatnikom w październiku urodziło się dziecko. W składanym PIT po raz pierwszy będą korzystali z odliczenia ulgi prorodzinnej. Czy wraz z zeznaniem trzeba wypełnić załącznik?

Czy można wykazać odliczenie w PIT-36

Podatnik w 2010 r. uzyskiwał przychody z dzierżawy. Do tej pory rozliczał się na PIT-37. Teraz wybierze PIT-36. Czy w tym zeznaniu można uwzględnić ulgę prorodzinną?

Czy organ wezwie do złożenia wyjaśnień

Podatnik będzie odliczał w rocznym zeznaniu podatkowym ulgę jako rodzic oraz rodzic zastępczy. Odliczenie będzie dotyczyło dzieci uczących się. Czy organ podatkowy może zażądać dokumentów na potwierdzenie prawa do ulgi?

Czy za maturzystę jest pełne odliczenie

Podatnik w 2010 r. zdał maturę i od października rozpoczął studia. Czy w zeznaniu podatkowym można odliczyć ulgę za pełne 12 miesięcy?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć ulgę na dziecko.