Wniesienie akcji i udziałów do funduszu inwestycyjnego zamkniętego w zamian za certyfikaty inwestycyjne stanowi przychód wnoszącego, od którego trzeba zapłacić 19-proc. podatek dochodowy.

Czy wkład akcji wygeneruje przychód

Osoba fizyczna posiada akcje, które chciałaby wnieść do funduszu inwestycyjnego zamkniętego. W zamian otrzyma certyfikaty inwestycyjne. Czy taka zamiana oznacza konieczność zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?

Czy podatek płaci się przy wniesieniu

Podatnik wniósł do funduszu inwestycyjnego udziały w jednej ze spółek. Czy będzie musiał zapłacić podatek już w momencie wniesienia udziałów?

Czy od zysku jest podatek dochodowy

Podatnik wniósł akcje do funduszu inwestycyjnego w zamian za certyfikaty tego funduszu. Czy podatek zapłaci tylko od zysku, który osiągnie z certyfikatów?

Czy kosztem będzie wydatek na zakup akcji

Podatnik zamierza wnieść akcje w zamian za certyfikaty w funduszu inwestycyjnym. Czy kosztem są wydatki na zakup akcji?

Czy od wkładu będzie 18-proc. podatek

Podatnik wniósł do funduszu inwestycyjnego akcje. Czy wkład będzie opodatkowany stawką 18-proc?

Czy trzeba złożyć deklarację

Podatnik chce rozliczyć wniesione akcje do funduszu. W zamian otrzymał certyfikaty inwestycyjne. Czy powinien złożyć deklarację?

Czy firma zapłaci CIT od wniesienia udziałów

Firma posiada udziały w spółce. Zamierza je wnieść do funduszu inwestycyjnego w zamian za certyfikaty inwestycyjne. Czy po stronie firmy powstanie przychód?
W pełnej treści artykułu poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak podatkowo rozliczyć wkłady do funduszy inwestycyjnych.