Fiskus ma wiele uprawnień, które pozwalają na odzyskanie zaległych podatków od najbliższej rodziny podatnika. Na odpowiedzialność za cudze podatki narażeni są m.in. spadkobiercy i były małżonek.

Czy małżonek odpowiada tylko swoim majątkiem

Jestem mężatką. Czy to prawda, że podatnik odpowiada za długi podatkowe tylko swoim majątkiem osobistym?

Czy odpowiedzialność solidarna obejmie cały dług

Słyszałam, że w wielu przypadkach podatnicy odpowiadają solidarnie za długi z innymi osobami. Czy w takiej sytuacji odpowiada się za całą zaległość podatkową?

Czy na odpowiedzialność wpływa odrzucenie spadku

Niedawno zmarł mój ojciec. Okazało się, że jego przedsiębiorstwo było zadłużone. Postanowiłam nie przyjmować spadku. Czy odrzucenie spadku ma wpływ na odpowiedzialność podatkową?

Czy rozwiedziona żona odpowie przed fiskusem

Rok temu rozwiodłem się z żoną. Moja była żona od lat prowadzi firmę. Niedawno dowiedziałem się, że jej firma ma problemy z płynnością finansową. Zalegała też z podatkami. Czy to prawda, że fiskus może zażądać ode mnie spłaty długów mojej byłej żony?

Czy dług podatkowy może ciążyć na rodzicach

Prowadzę małą rodzinną firmę. Czy moi rodzice mogą odpowiadać za moje długi podatkowe?

Czy nieważne małżeństwo uwolni od długu

Moje małżeństwo zostało unieważnione. Mój mąż okazał się oszustem. Czy unieważnienie małżeństwa zmienia coś w zakresie odpowiedzialności za długi podatkowe współmałżonka?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy rodzina spłaci długi podatnika.W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.