Eksperci i politycy za ulgą w PIT dla oszczędzających na emeryturę

14.10.2009, 15:13; Aktualizacja: 14.10.2009, 17:22

Zarówno eksperci jak i politycy pozytywnie oceniają znajdujący się w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o PIT, który przewiduje ulgę w podatku dochodowym dla osób oszczędzających na emeryturę poza ZUS i Otwartym Funduszem Emerytalnym. Popierają go także pracodawcy i związkowcy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • GornikGwarek(2009-10-15 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    Odczepcie sie od Gornikow.
    Ja mam niepracujaca zone, dom samochod,
    dzieci- a kazde potrzebuje mieszkania w miescie.
    Ledwo mi wystarcza 10tys. pensji gorniczej.
    Gdyby nie nagrody z zysku oraz akcje to
    moje dzieci musialy by wynajmowac mieszkania w Warszawie.
    Lepiej zabierzcie sie za lekarzy ktorzy zarabiaja po 30tys.

    Odpowiedz
  • pioti(2009-10-14 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    berg- ale o czym Ty mówisz, jakie koszty ?? Przejrzyj sobie rachunek zysków i strat oraz budżet, a zobaczysz jakie kwoty to koszty własne ZUS, a ile trzeba dokładać do rent i emerytur

    Odpowiedz
  • koloo(2009-10-14 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    kolo

    Odpowiedz
  • POważnie mysleć o swojej emeryturze ?(2009-10-14 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    tej ukradziony przez Rządzących Liberałów.Poważnie to WY wsadzcie BUZKA przed TS za emerytury górnicze po 5 latach na dole pracy!Szanowny Pani e Pośle -Kto wreszcie postawi Jerzego Buzka przed Trybunałem Stanu za roztrwonienie finansów na 5-letnie Urlopy Górnicze?
    i na górnicze bardzo dobrze płatne przedwczesne emerytury rozdawane już po 20 latach pracy (po tych urlopach),przypominamy: urlopy były udzielane bez względu na ilość dniówek przepracowanych pod ziemią a zostały przyznane Górnikom nienależnie za Rządu tego Jegomościa ..

    To niewiarygodne ale prawdziwe

    Podziękowania dla Jerzego Buzka od uradowanego Górnika --na faktach autentycznych...
    Drogi Przyjacielu
    list otwarty ..
    muszę Ci ogromnie podziękować -- Lecz pozwól ,że Ci wszystko wyjaśnię od początku;

    W szkole podstawowej szło mi z trudem , praktycznie dwa lata powtarzałem 6 klasę,lecz w siódmej dyrektor szkoły zaproponował mi awans ,bez uczęszczania do 8-mej abym rozpoczął naukę w szkole górniczej. Tam po roku nauki wyrzucili mnie jako nie nadającego się . Mama załatwiła mi szkołę mechanika samochodowego lecz po pół roku nauki znów mnie wyrzucili za wagarowanie. Ponieważ moja przyszła żona zaszła w ciążę a byłem już pełnoletni przyjęto mnie do pracy w KWK Borynia w Jastrzębiu o ile dobrze pamiętam ( na dole). Lecz tam nie za bardzo podobał Im się mój styl pracy i wiesz – pozbyli się mnie. Później pracowałem jeszcze w kilku okolicznych kopalniach „Zofiówka”,”Krupiński”” Jastrzębie” zakład PRG > zawsze na każde 12 miesięcy pracy miałem do lutego już wybrany urlop wypoczynkowy a później sam rozumiesz przez kolejne miesiące jakieś 7 miesięcy L-4 ,30 dni praca i znowu. Czasami mi dawali kopniaka ,więc czyściłem papiery w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym i znowu do górnictwa. Już po raz kolejny mieli mnie wyrzucić jak nastałeś TY -mój Wybawicielu.
    Dałeś mi 5- letni urlop górniczy ,(razem naliczono mi ze szkołą górniczą 20 lat zatrudnienia w górnictwie choć może zjazdów faktycznej pracy to miałem z 5 lat ).
    Jesteś Cudowny : Barbórka ,13-stka, 14-stka, węgiel,karta górnika ,socjalne wczasy> to wszystko mi przysługiwało na urlopie górniczym no i płaca oraz staż zatrudnienia zaliczany do emerytury. Ileż to taniej wódy zwożonej z pobliskich Czech wówczas się wypiło (polska wóda pamiętasz była droga – Twój Rząd był pazerny na podatki),jakie to balangi nie szły !a teraz mam niezłą emeryturę górniczą i to dopiero jest życie !
    W trakcie tej emerytury dostałem „za psi grosz” dzięki Twojemu Rządowi mieszkanie zakładowe do wykupienia i zaraz je sprzedałem ( bez podatku od dodatkowego dochodu) za 70 000 zł ,a był to rok 2006 . Kochany wyobraź sobie, znów jakie balangi ,piłem ,dzień trzeźwiałem i dalej piłem. Sprzedałem i już nie mieszkam w Jastrzębiu Zdroju – prawdę mówiąc zaliczyłem też mały pobycik w górniczym szpitalu -no wiesz wątroba ale ogólnie nie martw się -zdrówko OK.
    Wszystko przyjacielu dzięki Tobie ( nie liczę odszkodowań które otrzymałem z PZU i ZUSu , a brałem je za to ,że mi kwas na dupę się wylał z lampy górniczej ,a to za to ze sobie oczko zaprószyłem > no przecież jakiś powód L-4 musiał być < Nawet z tej firmy ubezpieczeniowej mnie chcieli wyrzucić tyle tego było !.

    Kochany , -mój sąsiad to „idiota „ ; 34 lata już pracuje w elektrowni jako fachowiec na blokach energetycznych ,a może budowlanych – nie za bardzo wiem na czym polega różnica. Dodatkowo przepracował jak twierdzi także 1000dni-w dni świąteczne .Chodzi systematycznie do pracy a Donald twierdzi nie otrzyma emerytury bo ktoś mu ją rozpieprzył i sąsiad jest przekonany o tym ,iż TY powinieneś być postawiony za to przed TS .-- Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak myśli?

    Kochany ,słodziutki – piję toast za Twoje zdrówko >lecę po nowe piwko i winko > życie jest piękne !

    ---Ty też się urządziłeś za niezłą kasę w tym Europarlamencie .
    No ale za komuny Ciebie strasznie gnębili -nic tylko kazali Ci się uczyć i uczyć .Dlaczego nie przyszedłeś do Górnictwa,byłbyś już dawno na emeryturze!


    Rząd: nie zmienimy emerytur górników, mimo że są złe i kosztują 8 mld zł rocznie
    Resort pracy nie podejmie działań, aby zmienić sposób przyznawania emerytur górnikom. Mimo że zgadza się z rzecznikiem praw obywatelskich, iż są one sprzeczne z systemem

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-10-14 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak trąci komunistycznym "zatroskaniem" o przeznaczenie zgromadzonych środków przez emeryta.Ona juz wie,że emeryt wybierze z funduszu pieniadze i zaraz pójdzie kupić samochód.A może zechce ten emeryt pomóc dziecku albo wnukowi?
    Osoba na wysokim stanowisku powinna mieć wyobrażnię i wiedzę.U nas niestety mianuje sie ludzi z tzw.klucza powyborczego i nie zawsze powoływana osoba jest kompetentna.
    To emeryt ma decydować,co sie dzieje z jego zgromadzonymi pieniędzmi na dodatkowym funduszu /npIKE/ a nie głupawy urzędas.Nawet jeśli jest wysokim urzędnikiem państwa.Jeśli chce wybrać jednorazowo wszystko,co zgromadził musi mieć gwarancję,że mu nikt nie przeszkodzi.

    Odpowiedz
  • berg(2009-10-14 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    moze niech kto sie wezmie za reforme tego cholernego pensjopijcy ZUSu zamiast ustanawiac nowe ulgi. sam Zus generuje takie koszty ze nie wystarcza mu na "inwestowanie" odkladanych skladek przez pracownikow. dlatego obecnie emeryci otrzymuja swiadczenia z biezaco oplacanych skladek. na szczescie od kilku lat Polacy lepiej zarabiaja i obecnie wyz demograficzny rowniez sprzyja wiekszym skladkom. a co bedzie jak wspomniany wyz sie zestarzeje? bedzie oplacal go niz demograficzny? niestety to z pewnoscia nie wystarczy

    Odpowiedz
  • Udercover Economist(2009-10-14 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za IKE przy rownoczesnym rozwiazaniu OFE.

    Odpowiedz