■ SZKOLENIE W URZĘDZIE SKARBOWYM W ŚWIDNICY. W środę w Urzędzie Skarbowym w Świdnicy, przy ul. M.C. Skłodowskiej 1/3, odbędzie się szkolenie dla przedsiębiorców na temat: Jak unikać błędów w rozliczeniu transakcji wewnątrzwspólnotowych. Szkolenie organizowane jest w ramach cyklicznych spotkań dla podatników.

Więcej www.is.wroc.pl

■ KURS E-LEARNING. Przedsiębiorcy zainteresowani procedurą wydania unijnego certyfikatu Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego (AEO - Authorised Economic Operator) mogą korzystać ze specjalnego kursu e-learning. Materiały edukacyjne pobrać można ze strony internetowej Komisji Europejskiej (www. ec.europa.eu/taxation customs). Multimedialna aplikacja przygotowana została na razie tylko w języku angielskim, ale niebawem będzie również dostępna w języku francuskim oraz niemieckim.

Więcej www.mf.gov.pl

■ PRZEPISY DOTYCZĄCE DOMICYLU W WIELKIEJ BRYTANII. Władze podatkowe Wielkiej Brytanii planują zmiany w przepisach dotyczących osób, które nie mają domicylu (miejsca zamieszkania) w Wielkiej Brytanii. Są plany wprowadzenia rocznej opłaty w wysokości 30 tys. funtów dla wszystkich, którzy chcieliby nadal korzystać z nieopodatkowania w Wielkiej Brytanii ich dochodów zagranicznych.

Więcej www.taxnews.pl

■ WYŻSZY PIT W LUKSEMBURGU. Rząd Luksemburga proponuje zmianę przepisów dotyczących PIT. Chodzi o podwyższenie o 6 proc. wszystkich progów podatkowych. W wyniku tej zmiany, najwyższa, 38,95-proc., stawka podatku znajdzie zastosowanie w przypadku osób, których roczne dochody wyniosą w 2008 roku co najmniej 36 570 euro.

Więcej www.taxnews.pl