Boni: w 2010 roku nie będzie podwyżki podatków

31.07.2009, 10:08; Aktualizacja: 31.07.2009, 14:26

Wpływy z podatków po czerwcu mogą okazać się o 3-4 mld zł wyższe niż zakładano. Wydaje się, że nie będzie recesji i PKB nie będzie na minusie w żadnym z kwartałów - poinformował w piątek szef doradców premiera Michał Boni.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • cacciatorra(2009-08-02 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    litości!!! dajcie nam poczucia stabilizacji!!! ciągle eksperymentujecie na NAS!

    Odpowiedz
  • Donek na rezydenta(2009-08-01 07:15) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy zostanę rezydentem, to przydzielę wszystkim rentę , zbudujemy nartostrady, polskie skocznie i układy, będzie dla was praca a dla nas kasa . Gdy zostanę rezydentem, to każdemu podam rękę. W trzy miesiące zbudujemy w Polsce raj i powrócą tanieEry i furmanki i rowery no i KRUS WAM zreformuje bo teraz to tak nie za bardzo chciałem gdyż sami widzieliście tylko udawałem- w kalendarzu będzie tylko miesiąc maj. Ludzie bajek są spragnieni, chłopi, kupcy, biznesmeni, gospodynie, wojsko oraz także ja. Cóż tu można dodać więcej, kłamać, to tylko w piosence , bo to jest umowna gra, taka gra.

    Odpowiedz
  • Pewnie że nie będzie -okradniecie przyszłych(2009-08-01 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    emerytów twierdząc ,że zatrudnieni PO 35 -4- lat nie będą mieli srodków na emerytury a wszystko po to aby Donek został rezydentem .

    Odpowiedz
  • achim(2009-07-31 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    i tak jestescie u MNIE przegrani
    POpaprancy
    reszta durniow niech na was głosuje!!!

    Odpowiedz
  • Po co to glendzenie.(2009-07-31 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Słyszę to 18-y raz -naprzemian, będzie podwyżka, nie będzie podwyżki.
    Uzgodnijcie 100-o razy i powiedzcie raz - i dotrzymujcie słowa.

    Odpowiedz
  • fgy(2009-07-31 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe jak oni te drobne sumy znajdują? co gdzieś się im zapodziało te 3-4 mld zł i nagle sobie je gdzieś tam z kurzu odkopali? jak dla mnie to chyba trudno taką sumkę przeoczyć. a jak to wynika ze złych prognoz no to ja dziękuję...a może nie przewidzieli, że tfi będą miały takie dobre zyski, bo że nie najgorsze, to trzeba chłopakom przyznać. w końcu 48 proc stopa zwrotu przez 6 miesięcy na nowych spółkach notowanych na polskiej giełdzie osiągnięte przez avive (jeszcze czasem można się spotkać ze starą nazwą czyli commercial union) albo w tym samym czasie przez pioneera na obligacjach prawie 32 procentową dają naprawdę duże wpływy podatkowe - w końcu 19 procent od takich zysków to niemała sumka

    Odpowiedz
  • Do niedoświadczonego nr 9(2009-07-31 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Njlepiej gdybyś został księdzem.

    Odpowiedz
  • Byle do prezydentury(2009-07-31 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie obniża się podatków, aby stymulować rozwój. Ta polityka jest prowadzona na przetrwanie.

    Odpowiedz
  • młody liberał(2009-07-31 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    ile pieniędzy w Polsce można znaleźć w polskim kościele komunie wesela, pogrzeby, chrzty to miliardy złotych które nie są opodatkowane.

    Odpowiedz
  • b(2009-07-31 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    "Wplywy z podatkow po czerwcu moga okazac sie o 3-4 mld zl wyzsze niz zakladano".
    Widocznie planujacy zapomnieli o parapodatku zdrowotnym w wysokosci 1,25%.

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2009-07-31 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Boję się pomyśleć co zostawią po sobie jak odejdą od władzy

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2009-07-31 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Łaskę robią że łaskawie nie podwyższą podatków koń by się uśmiał ha ha

    Odpowiedz
  • cd. nr 3 Emeryt(2009-07-31 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przy nizszym progu podatkowym emeryci placa 19% PIT plus 1,25% parapodatku zdrowotnego. Lacznie za 2008 r. podatek wynosi 20,25%.

    Odpowiedz
  • ~~les(2009-07-31 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny kiciaż i agent komuny robi łaske Polakom. Twoje miejsce Boni jest w wiezieniu.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2009-07-31 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Do P. Doradcy Premiera,

    Zrobcie porzadek z parapodatkiem na zdrowie w wysokosci 1,25%. Albo dolaczcie ten parapodatek do skladki zdrowotnej odpisywanej od podatku, albo stworzcie nowa rubryke dla parapodatku w formularzu rozliczajacym emeryture przez ZUS.
    Na moje pytanie, dlaczego ZUS nie wykazuje parapodatku zdrowotnego w formularzu PIT, Pani z ZUS odpowiedziala mi, "Bo nie ma takiej rubryki".

    Odpowiedz
  • Tadek(2009-07-31 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękujemy bardzo z Pana chojnośc. Pragne tylko że społeczeństwo polskie płaci bardzo duże podatki nawet przy stawce 19%. Gdybyśmy płacili nasze podatki w Niemczech, podatek dochodowy od osób fizycznych byłby dla nas znacznie niższym obciążeniem. Stawka procentowa waha się od 15 do 45 proc., rośnie progresywnie wraz z dochodem. Próg wolny od opodatkowania wynosi 7 663 euro. W przedziale od 7 664 do 52 151 euro podatek wynosi 15% natomiast od 52 152 euro obowiązuje stawka 42 proc.
    Czyli ok. od dochodu 30,000zł nie płacilibyśmy podatku. A do 230,000 zł płacilibyśmy 15% podatku. Lepiej nich ten i kolejne rządy zaczną reformować sferę publiczną, by obniżyć koszty funkcjonowania państwa i niech nie myślą o podnoszeniu podatków.

    Odpowiedz
  • realista(2009-07-31 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz za sukces podają odstąpienie od podwyżek podatków, a gdzie zapowiadane w kampanii obniżki ?

    Odpowiedz