Zakończyła się runda eliminacyjna dziewiątej edycji konkursu Księgowy Roku. Konkurs organizowany jest przez Grupę Wydawniczą Infor, Sage Symfonię i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Gazeta Prawna jest partnerem medialnym tego wydarzenia, które co roku cieszy się dużym zainteresowaniem osób specjalizujących się w dziedzinie rachunkowości i finansów.

Kilka tysięcy uczestników

W tym roku do eliminacji przystępuje ponad 6,5 tys. osób zawodowo zajmujących się rachunkowością i finansami. Uczestnikami są między innymi dyrektorzy finansowi, kierownicy działów rachunkowości, główni księgowi, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, księgowi, konsultanci ds. finansów.

W tym roku zmieniły się zasady kwalifikacji do półfinału. Runda eliminacyjna wyłoniła 48 półfinalistów. Po trzech najlepszych uczestników z każdego województwa. W zeszłym roku w półfinale wzięło udział 50 osób, które osiągnęły najlepszy wynik w dwóch rundach eliminacyjnych.

Przypomnijmy, że kandydaci do tytułu Księgowego Roku 2007 brali udział w dwóch rundach eliminacyjnych. Mogli też zdecydować o udziale w obu turach. W takiej sytuacji brany był pod uwagę lepszy wynik. Osoby, które uzyskały taką samą liczbę punktów, wzięły udział w dogrywce i musiały rozwiązać dodatkowe zadania. W takiej sytuacji znaleźli się uczestnicy z Łodzi.

KALENDARIUM

  •  7-9 grudzień - półfinał i finał
  •  styczeń 2008 r. - ogłoszenie zwycięzcy oraz gala finałowa

WIĘCEJ

  •  www.ksiegowyroku.pl
  •  www.gazetaprawna.pl

Półfinał konkursu

Między 7 a 9 grudnia w hotelu Magellan w Bronisławowie k. Łodzi odbędzie się półfinał i finał konkursu. W pierwszej kolejności uczestnicy przystąpią do testu i zadań w obecności komisji. Spośród nich zostanie wyłonionych pięć osób. Etap finałowy odbędzie się w obecności publiczności i przyjmie formułę teleturnieju składającego się z sześciu konkurencji.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nazwisko laureata konkursu Księgowy Roku poznamy w styczniu w Warszawie podczas Gali Finałowej konkursu i Balu Księgowych.

Zwycięzca otrzyma wiele cennych nagród. Wśród nich nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów, a także statuetkę, dyplom oraz prestiżowy tytuł Księgowego Roku 2007. W kolejnej edycji konkursu tegoroczny zwycięzca będzie zasiadał w Radzie Programowej.

Konkurs dla studentów

Znamy także pięciu półfinalistów konkursu Księgowy Roku dla studentów. Zostali oni wyłonieni spośród 500 osób, które przystąpiły do tej tury. Przypomnijmy, że mogli w niej uczestniczyć studenci studiów magisterskich oraz licencjackich, którzy nie ukończyli 26 lat. Eliminacje w tym przypadku rozpoczęły się z początkiem roku akademickiego - 1 października. Uczestnicy rundy eliminacyjnej w tym przypadku odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania drugiej rundy eliminacyjnej. Zwycięzca zostanie wyłoniony 8 grudnia. Będzie to student, który zdobędzie najwyższą liczbę punktów za rozwiązane pytania testowe i zadania.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl