Co dalej z projektem zmian ordynacji podatkowej, przygotowanym przez komisję Palikota?

27.06.2008, 15:41; Aktualizacja: 29.06.2008, 18:33

Projekt zmian ordynacji podatkowej, przygotowany w komisji "Przyjazne Państwo", Sejm skierował do dalszych prac w komisji finansów publicznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Klemens(2008-06-28 19:51) Zgłoś naruszenie 00

  W pańswie, w którym większość obywateli żyje skromnie, wszystkie darowizny i spadki powinny byc zwolnione z podatku.Wiem, jak trudno zmieniać mentalność z azjatycko-komunistycznej na przychylną drugiemu człowiekowi.Państwo i jego organy powinny służyć i wspierać a nie grabić mieszkańców.

  Odpowiedz
 • dziedzic(2008-06-28 10:19) Zgłoś naruszenie 00

  Sam projekt należy pochwalic-idzie w dobrym kierunku.Poseł Krystyna Skowrońska powiedziała,że w ubiegłej kadencji Platforma chciała objąc zwolnieniami stare spadki.Teraz nic więc nie stoi na przeszkodzie aby tak się stało.Jest wiceprzewodniczącą Komisji Finansów Publicznych do której trafił projekt.Niech nas obejmie polityka miłości Donaldu Tusku.

  Odpowiedz
 • krotki(2008-06-28 00:28) Zgłoś naruszenie 00

  1/ twierdzi że to premiowanie niesubordynowanych - i gdzie ona żyła przeciez w PRL po prostu własnośc nie była niczym zatem po co!!!! było przeprowadzac postepowanie spadkowe w kwestii gruntów w mieście lub kamienic - przeciez i tak nie miały wartości 2/ tak ujecie prowadzi do wniosku ze niedozwolone sa wszelkie wyprzedaże no bo skoro ktos kupil po 100 zł a inny pózniej inny za 50 zł to ma dopłacic?3/ nie działanie prawa wstecz - jest też chybione przecież niktc nie zmienia zadnego stanu faktycznegoi idac tokiem rozumowania minister to musimy konsekwentnie zakazać przeprowadzania zaległych postepowan no bo zmieniaj stary stan faktyczny - czy to nie brednie juz aby 4/ a w kwesti jednolitości lini orzeczniczej to po prostu kłamie
  Podrawiam

  Odpowiedz
 • dziedzic(2008-06-27 21:19) Zgłoś naruszenie 00

  Znalazło się kilku posłów,którzy poruszyli problem tzw.starych spadków.Niestety
  Chojna-Duch potraktowała ich odmownie.Twierdziła,że to niemożliwe ze względu
  na równośc wobec prawa.Nie można wg niej różnicowac obywateli-byłoby to
  niesprawiedliwe wobec tych,którzy kiedyś uregulowali sprawy spadkowe.
  Pani Skąpa:Jeżeli uregulowali to władali też majątkiem spadkowym.Dlaczego zrównuje się mnie z tymi osobami,ja w dniu powstania obowiązku podatkowego nie będę dysponował majątkiem.Pytam jaka jest różnica między osobą,która np.1 lipca otrzymuje majątek w drodze darowizny a druga wyrokiem sądu w drodze spadkobrania po osobie,która zmarła przed 2007 rokiem.Pierwsza nie płaci druga tak.I tutaj nie ma nierówności?

  Odpowiedz
 • MacGyver(2008-06-27 20:34) Zgłoś naruszenie 00

  HZ:
  ciagle nie wiadomo - w tej sprawie trwaja konsultacje. jednak nie licz na 50 zł. za oszczednosc czasu trzeba bedzie zaplacic wiecej...

  Odpowiedz
 • HZ(2008-06-27 16:44) Zgłoś naruszenie 00

  a czy już wiadomo jakie będą stawki za poświadczenie dziedziczenia przez notariuszy?.
  Nieśmiało przypominam, że w sądzie Skarb Państwa zarabia na tym 50 zł, natomiast z niewiadomych przyczyn kompetencji tej nie otrzymali ciągle referendarze sądowi dla których jako organów ochrony prawnej ta dziedzina prawa - tzn ochrona prawna dziedziczenia jest wzorcowym wręcz zadaniem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane