Kiedy i jak płacić VAT od najmu lokali

autor: Marianna Olszewska27.06.2008, 03:00

Dla rozliczeń w ramach podatku od towarów i usług nie ma znaczenia, czy wynajmujący jest przedsiębiorcą czy osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej ani czy płaci ryczałt albo podatek wyliczany według skali tabeli podatkowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • labrador biszkoptowy(2010-12-27 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie!!! ( nie mówię teraz do tych świadomych ), ale do debili co głosuja od lat przeciwko sobie, nawet o tym nie wiedząc, otóż głosujecie na POrąbanych, PISudczyków, Komuchów wszelkiej maści itd, klócicie się nawet w rodzinach o tematy niepotrzebne, a najwazniejsza jest Wasza kasa, czyli co? podatki, debile nie wiedzą, że jak głosują za wyzszymi podatkami ( myśląc, że otrzymaja większą pensję, albo rentę, nawet nauczyciele sa tacy naiwni ) to zapłaca wyższe ceny wszystkich artykułow, usług itd. Podatek jest cenotwórczy, zapłacą go masy, najbiedniejsi, nikt nie słucha specjalistów w tym temacie jak np. Janusza Korwina Mikke,... słuchajcie Tvn-owskiej agentury, to daleko zajdziecie siedmioklasiści państwa du...kracji!!!

    Odpowiedz
  • labrador biszkoptowy(2010-12-27 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    od nowego roku zaczynam umniejszać podatek o wysokość zaległych czynszów, nie mam zamiaru dalej (trwa to już wiele lat ) utrtyzmywac kilku rodzin, mam przecież swoją.. Tytuły eksmisyjne, albo nakazy płatnicze mozna sobie na gwoździu powiesić, gminy maja zapewnić lokale zastępcze, ale ich nie maja, eksmisja na bruk jest niemożliwa, to co k...wa ja się mam powiesić. Będę od nowego roku potrącął wszystkie zaległości lokatorów, informuję o tym mój urzad skarbowy i Pana Tuska!!! 20 lat burdelu pokomunistycznego, to Pana osiągnięcie i innych różnych filozofów Geremków, Mazowieckich, Michników, Urbanów, Wałęsów, Komorowskich i reszty buraków.

    Odpowiedz
  • Maja(2008-08-01 02:53) Zgłoś naruszenie 00

    Macie 100% rację. Zgadzam się z Wami, że to okradanie ludzi w białych rękawiczkach. Kiedy się wreszcie zabiorą za lekarzy i prawników, którzy bezkarnie żerują na cudzym nieszczęściu? Tam się dopiero płaci i to bez żadnych faktur Vat , nie mówiąć już o jakichkolwiek rachunkach potwierdzających, że usługa została wykonana a forsa zgarnieta pod stół.Śladu po usłudze a fiskus może tylko marzyć o podatku.

    Odpowiedz
  • Franek.(2008-07-14 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    panie myślący ma pan słuszną rację, ja się wymądrzyłem wobec właściciela domu i powiedziałem, że od listopada zażądam faktury. Właściciel domu na trzeci dzień dał mi wypowiedzenie ze skutkiem na trzy lata. Teraz sobie pluję w twarz po co się wymądrzałem. Słyszałem, że więcej właścicieli zaczyna wypowiadać umowy najmu ciekawe do czego to doprowadzi.

    Odpowiedz
  • Myślący.(2008-07-14 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem lokatorem u właściciela w prywatnej kamienicy, i nie potrzebuję żadnego dokumentu w postaci faktury Vat, a państwo niech mnie nie wyręcza z moich praw i potrzeb jaki świstek mam otrzymać za wynajem. Kiedyś właściciel wpisywał wpłaconą należność do zeszytu i było dobrze, a teraz państwo troszczy się o lokatora, żeby właściciel wypisał mu fakturę Vat. To są kompletne bzdury niech Rząd pomartwi się o głodujące dzieci w szkole które z głodu się wywracają. Mam pytanie a dlaczego nie otrzymałem faktury Vat od lekarza który za 10 minut zażądał 530 zł. czy to nie jest złodziejstwo, gdzie to państwo prawa na które się rządzący zawsze powołują. Ale bur...l ponieważ nić innego zrobić nie potraficie.

    Odpowiedz
  • Wacek.(2008-07-14 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    A może Państwo by tak coś dołożyło prywatnym właścicielom kamienic za to, że wyręczają przez tyle lat z Konstytucyjnego obowiązku państwa zapewnienia obywatelowi dachu nad głową. Ile jeszcze czasu będą okradani ze swego majątku prywatni właściciele przez tyle lat pozbawiono pobierania należytego czynszu, czynsz był regulowany i taki stan istnieje nadal. Podatek płaci się dwa razy, raz do Urzędu Finansowego żeby Gmina coś miała, drugi od osiąganych dochodów. Proszę popatrzyć jak wyglądają kamienice prywatnych właścicieli, zdewastowane przez nieżyciowe przepisy, na litość Boską czego pazerne państwo jeszcze jeszcze zażąda od ludzi którzy przez pokolenia coś sobie wybudowali, wstyd to mało powiedziane.

    Odpowiedz
  • Zenon.(2008-07-14 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Komuś z rządzących pomieszało się w głowie, ponieważ płacenie podatku za pobierany czynsz z wynajmu nie jest działalnością gospodarczą, ani usługa. Wynajem i płacenie czynszu to nic innego jak korzystanie ze swego prawa własnościowego. I dziwię się, że taki twór istnieje w ustawodastwie ponieważ za sprawy niematerialne nie można płacić podatku. Możne wysnuć z tego wniosek, że państwo szukając rezerw będzie egzekwować podatek od, wdychanego powietrza, patrzenie na przyrodę, korzystanie z chodzenia po chodnikach, za spacer w parku, za świecące słońce itd. Reasumując komuś w głowie się powywracało.

    Odpowiedz
  • m(2008-06-27 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    bardziEj tego niE można było zagmatwać

    Odpowiedz