Prezydent nie przywróci księgowym certyfikatu bez egzaminu

autor: Agnieszka Pokojska23.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 23.06.2008, 15:07

Zmiany w ustawie o rachunkowości spowodują, że nie uzyska się certyfikatu księgowego bez egzaminu. Prezydent nie podejmie inicjatywy, aby zmienić ten przepis.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Aga(2008-07-20 00:38) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie. Jeżeli od października zacznę 2-letnie studia magisterskie o specjalności rynki finansowe i rachunkowośc na odpowiedniej uczelni , to skończe je w czerwcu 2010r. Obrona pracy magisterskie zapewne będzie w troche późniejszym czasie. W takim razie, jeżeli przepisy się nie zmienią, to nie będę mogła uzyskac certifikatu bez egzaminu?

    Odpowiedz
  • MB(2008-06-27 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dopiero po dwóch latach pracy w pełnej księgowości osoba jest w pełni wydajna na swoim stanowisku księgowego, pod warunkiem o lie dobrze pracuje, czy ma wykształcenie średnie ekonomiczne, czy wyższe. Mając 20 lat stażu jako księgowy mam zdawać egzamin, po to aby uzyskać certyfikat, wierutna-bzdura. Egzaminy ze swej pracy zdawałam nie raz podczas badania bilansu przedsiębiorstwa.

    Odpowiedz
  • ksigowy(2008-06-23 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    "zakuwanie na uczelni" he he he! dobre sobie! 99% osób, które ukończyły studia wyższe, nie nadaje się jeszcze do niczego. Dopiero po ok. dwóch latach są w stanie wzlędnie samodzielnie wykonywać czynności księgowego.

    Odpowiedz
  • podatnik(2008-06-23 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    "Uzasadniając stanowisko prezydenta, wyjaśniono, że zmiany wprowadzone do ustawy o rachunkowości w tym zakresie mają na celu zapewnienie <b>wysokiego poziomu profesjonalizmu osób wykonujących działalność polegającą na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych</b>"
    Swoją drogą szkoda, że nie dba się o wysoki poziom profesjonalizmu osób piastujących stranowisko Prezydenta RP

    Odpowiedz
  • Matyldzia(2008-06-23 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    To znaczy, że jak ktoś zakuwał na uczelni to jest matołem? Oczywiście, że chodzi o KASĘ!!! Już widzę jak powstają kursy przygotowawcze do egzaminu na księgowego. Bez odpowiedniego przygotowania bardzo trudno zdać taki egzamin...To są też koszty.

    Odpowiedz
  • podatnik(2008-06-23 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    to bedzie nabaijanie kasy biurom rachunkowym

    Odpowiedz
  • czytelnik(2008-06-23 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    "30 czerwca 2008 r. od tego dnia uzyskanie certyfikatu księgowego będzie możliwe tylko po zdaniu egzaminu" czy "Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy o rachunkowości z 18 marca 2008 r. (Dz. U. nr 63, poz. 393) zakłada, że od 30 czerwca 2010 r." prosze precyzyjniej

    Odpowiedz
  • zdezorientowana(2008-06-23 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba od 30 czerwca 2010 r.?
    Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd?

    Odpowiedz