Abolicja podatkowa zlikwiduje dług wobec polskiego fiskusa

autor: Magdalena Majkowska13.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 14.06.2008, 14:49

Posłowie rozpoczęli prace nad projektami ustaw abolicyjnych. W Sejmie odbyło się wczoraj pierwsze czytanie projektu rządowego oraz dwóch propozycji poselskich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • olo(2008-08-21 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    czy należy sie zwrot podatku za prce w Islandii

    Odpowiedz
  • Karena(2008-06-13 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    ustawa abolicyjna w swietle ostatniego orzeczenia NSA dotyczacego tzw. stacych spadkow jest skandalem. umarza sie prawidlowo wymierzone podatki, a chce przymusic do zapalty pdoatkow podatnikow, choc przepisy w tym wypadku sa niejasne, wadliwe i sa to przeciez przepisy samego MF. niekonstytucyjnosc? chyba tak. do zobaczenia w TK. szkdoa tylko ,ze zaden polglowek z MF za to nie zaplaci.

    Odpowiedz
  • sc(2008-06-13 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję w skarbowym i spadam , wiele już osób złożyło wypowiedzenia, mam dość ciekawe kto to będzie obrabiał niech rząd przyjdzie i zwraca podatki

    Odpowiedz
  • urzednik sc polskiej skarbowości(2008-06-13 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne rządy tych samych od lat kolesi mają w d..... usprawnianie polskiej skarbowości. A jeżeli ją usprawniaja to w formie zakupów cholernie drogiego sprzętu i oprogramowania pasującego do skarbowości jak pięść do polityka nosa.

    Jełopstwo nawet nie potrafi rozwiązać prostego skanowania PITów wypełnianych i drukowanych za pomącą upowszechnionego publicznie programiku. Wszystko się wklepuje ręcznie jak za króla ćwieczka.

    Odpowiedz
  • dziedzic(2008-06-13 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co wiem to w projekcie jest zapis mówiący o rozporządzeniu ministra w
    sprawie zaniechania poboru podatku.Dlaczego nie można tak samo potraktowac
    sprawy tzw.starych spadków.W czasie obrad Komisji Przyjazne Państwo pojawiły
    się głosy,że nie można uregulowac tego z korzyscią dla podatników bo prawo
    nie działa wstecz.A tutaj może działac?Co z zasadą równości wobec prawa?
    Może nie chodzi o prawo a o pozyskanie grupy wyborców?

    Odpowiedz
  • NOWA(2008-06-13 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    PRACUJEMY W OBCIĄZENIU NA ETAT BARDZO DUZO, NIE MA NORM ILE MOZE PRACOWNIKA OBCIĄŻYĆ,JEST TO AKORD UMYSŁÓWY,PRZECIEŻ W MIĘDZZY CZASIE MOŻNA DOŁOŻYĆ JESZCZE DODATKOWY PODATEK DO ZROBIENIA BO JEST NOWA USTAWA LUB ROZPORZADZENIE, NIE MA CZASU NA DOGŁĘBNĄ ANALIZĘ TERMINY WYŚRUBOWANE, A GDY KTOŚ ZACHORUJE TO NIE NA GRYPĘ TYLKO RAKA LUB WYLEW- MOŻE SZUKAĆ PRACY ALE KTO ZATRUDNI SKARBOWCA A RACHUNKI SĄ CO MIESIĄĆ DO ZAPŁACENIA

    Odpowiedz
  • NOWA(2008-06-13 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    PRACUJEMY W OBCIĄZENIU NA ETAT BARDZO DUZO, NIE MA NORM ILE MOZE PRACOWNIKA OBCIĄŻYĆ,JEST TO AKORD UMYSŁÓWY,PRZECIEŻ W MIĘZY CZASIE MOŻNA DOŁOŻYĆ JESZCZE DODATKOWY PODATEK DO ZROBIENIA BO JEST NOWA USTAWA LUB ROZPORZADZENIE, NIE MA CZASU NA DOGŁĘBNĄ ANALIZĘ TERMINY WYŚRUBOWANE, A GDY KTOŚ ZACHORUJE TO NIE NA GRYPĘ TYLKO RAKA LUB WYLEW- MOŻE SZUKAĆ PRACY ALE KTO ZATRUDNI SKARBOWCA A RACHUNKI SĄ CO MIESIĄĆ DO ZAPŁACENIA

    Odpowiedz
  • Heda(2008-06-13 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie trzeba bedzie zmieniac traktatow podatkowych? Lepiej ich zmienic i wprowadzic korzystniejsze dla wszystkich opodatkowanie w wylaczeniem progresji ,co daje stabilnosc podatnikowi,bo pozniej traktat nie jest tak latwo zmienic.Natomiast ustawe abolicyjna zakwestionowac moze Tk,lub jakis pilityk,badz nastepna ekipa rzadzaca zaczna cos majstrowac przy niej,wedlug koniunktury politycznej.Z wieloma panstwami Polska ma umowe o unikaniu podwojnego opodatkowanie wedlug metody wylaczenia z progresja i nalezy taka sama metode wprowadzic do umow z innymi panstwami.Tak dla przejrzystosci i pewnosci prawa.

    Odpowiedz
  • freewill(2008-06-14 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Skandalem jest Polska, wszyscy dookola sie smieja ironicznie z naszego kraju, zostalismy w tyle za Rumunia. Nie slyszalem, zeby w jakims kraju byly takie przepychanki z US lub z ustanawianiem prawa. Dopuki w Polsce nie zapanuje ekonomiczna wolnosc, taka jak w zachodnich krajach, panowie rzadzacy moga zapomniec o powrocie Polakow z zagranicy a co za tym idzie.? Polska nigdy nie bedzie nalezala do krajow zamoznych. Spoleczenstwo moze tylko podziekowac swoim rzadzacym za obecny stan rzeczy. Wysilki rzadowo parlamentarne sa na bardzo miernym poziomie, tak jak i wszystko inne.

    Odpowiedz
  • Carl(2008-08-11 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to g...przyczepione do butow,ktore nijak nie da sie usunac,nawet bedac daleko w Wielkiej Brytanii.Zawsze skads tam dobiegnie swad...
    Dokladnie tak jak z podwojnym opodatkowaniem.Niby umyles byty,jednakze w rowkach wciaz pozostaje polskie g...

    Odpowiedz
  • kaja(2008-06-14 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    A ja sie bardzo ciesze ze decyzji pana premiera o abolicjia podatkowej!
    pracowalam zagranica i zaplacilam tam 33% podatku i wrocilam do polski i musialam doplacic do tego interesu kolejne 16%.
    Polacy nigdy nie wroca albo bede unikac plalcenia poki nie zmienija nie sprawiedliwej ustawy!
    albo wszyscy placa podatki albo nigdy a nie czesc krajow musi doplacac a czesc krajów ma umarzane!

    Odpowiedz
  • abc(2008-06-17 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Mialo byc jasniej i prosciej, ale jestem skolowany jak zawsze.
    Jak sie rozliczyc z US i czy napewno mi to umoza, przeciez jak pisze zalezy to od decyzji urzednika US.

    Poza tym inne kwiatki w stylu wykazu rajow podatkowych, tak sie sklada ze mam oferte pracy w kraju ktory zostal tak zakwalifikowany, chyba musza ja odrzucic - bo mi dowala podatek ze sie nie pozbieram. Albo poczekam jeszcze pol roku i postaram sie o brytyjski paszport i wtedy chyba bede wolny od tych chorych przepisow.

    Dlugo sie wachalem ale nie pozostaje mi nic innego niz kupno mieszkania w Anglii i pozostac tu minimum do 2012 - przedawnienie wszelkich danin dla polskiego skarbu. Wtedy podejme decyzje czy wracac czy nie, ale to bedzie decyzja na moich warunkach, a nie z laski urzednika......

    Glosowalem za PO i mialem nadzieje na odwazna decyzje, wiem ze nie jest latwo bo TK sie przyczepia, ale ja nie mam czasu ganiac z PITami bedac tu w UK. W Anglii urzedy same przysylaja zeznania roczne etc. i co Sejm na to ?

    Odpowiedz
  • mieczysław(2008-06-18 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nasi politycy zagrają jak nasi piłkarze.Plany były i co z tego jeśli niema komu mądrze zagrywać.To nie dla polskich polityków im kształt czaszki nie pozwoli tego dobrze zrobić .PO czy nie obywatel polski przez 19 lat jest śmieciem.Wegetującym jak roślinka na pustyni.Panowie miała być Japonia puźniej Irlandia a obywatelowi szykuje się Albania .I ten biedny polski biznesmen oj jaka to biedulka z 3 mercedesami i nie stać go na pensje .Ci panowie dopiero cierpią w swej głupocie o próżności.Jest rozwiązanie zrobić z nas obywateli UNI wystarczy.A nie polak jak murzyn motający sie po UNI.I 100% pośredników oszukuje .Nie daje świadectw pracy. Może zrobić takie forum gdzie z tym patologicznym problemem sie udać by uzyskać świadectwo pracy i nie tylko.

    Arbeidsinspectie direcctie indyustrie
    ing.W.K van den Bergh 9wim)
    postbus940
    6040Axroermond
    Godsweerdersingel 10
    telefoon (0475)356666
    jest to holenderski inspektor pracy w razie czego ma tłumacza .
    Powodzenia dla poszkodowanych .

    Odpowiedz
  • bezdomny(2008-06-20 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    czy ktos moze operuje datami mniej wiecej kiedy moze abolicja REALNIE zaczac obowiazywac? czekam na nia jak na rente, bo mam funty do wyadnia a nie chce sie wychylac dopokoi z fiskusem sie nie wyklaruje ;-) Ile moze to jeszcze zajac od pierwszego czytania, miesiac, kwartal, rok? Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • daria(2008-06-20 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    myslalam ze miesiac gora dwa i bedzie rozwiazanie
    ale przemile panie w skarbowce mowia z nuta kpiny w glosie ze moze cos w wrzesniu bedzie....ciezko powiedziec
    wszyscy na to czekaja aby nie obawiac sie fiskusa :/

    Odpowiedz
  • zakrecony:/(2008-08-01 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    A ja po lekturach projektow i opini na temat abolicji jestem glupszy niz przed lektura.Jedno jest pewne,balagan jest po to zeby kogos(podatnika)wyrolowac,bo nic nie jest klarowne,zbyt wiele niejasnosci.JEDYNE WYJSCIE TO PRZED WIZYTA W US.SKONSULTOWAC SIE Z DORADCA,LUB PRAWNIKIEM,A TO ZAPEWNE ROZWIEJE CZESC WATPLIWOSCI.Ktos kiedys napisal ze nie potrzebna jest abolicia,a jedynie zmienic pare zdan w ustawie podatkowej,widac prawnicy(praktycy)znaja sie lepiej na rzeczy niz ludzie z MF.

    Odpowiedz
  • tom(2008-07-11 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    zainwestuję duże pieniądze w Polsce, ale po wejściu w życie abolicji.
    czekam z niecierpliwością.
    pozdrawiam zainteresowanych.

    Odpowiedz