Dziś rozpoczyna się druga runda eliminacyjna dziewiątej edycji konkursu Księgowy Roku organizowanego przez Grupę Wydawniczą INFOR, Sage Symfonię i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Gazeta Prawna jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Pytania do drugiej rundy eliminacyjnej są opublikowane w dzisiejszej Gazecie Prawnej (strona A18), będą również dostępne w Monitorze Księgowego nr 19 (5.10) oraz na stronie internetowej konkursu www.ksiegowyroku.pl.

Końcowy termin przesyłania odpowiedzi to 31 października. Odpowiedzi mogą wysyłać również osoby, które brały udział w pierwszej rundzie eliminacyjnej. Do kolejnego etapu konkursu będzie brany pod uwagę lepszy wynik. Osoby, które uzyskają taką samą liczbę punktów, wezmą udział w dogrywce i będą musiały rozwiązać dodatkowe zadania.

Do półfinału przejdzie 48 osób, po trzy najlepsze osoby z każdego województwa. Nazwiska półfinalistów zostaną ogłoszone najpóźniej 16 listopada na łamach Gazety Prawnej, Monitora Księgowego i pozostałych czasopism Grupy Wydawniczej INFOR, w serwisie www.ksiegowyroku.pl, a także na stronach organizatorów.

W grudniu w hotelu Magellan w Bronisławowie k. Łodzi odbędzie się półfinał i finał konkursu.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w styczniu podczas gali finałowej i balu księgowych.

Wraz z drugą rundą eliminacyjną konkursu rozpoczynają się eliminacje dla studentów studiów magisterskich oraz licencjackich, którzy nie ukończyli 26 lat. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do studentów kierunków ekonomicznych i finansowych. Uczestnicy rundy eliminacyjnej powinni odpowiedzieć na opublikowane pytania i zadania. Na każdym etapie konkursu zadania dla studentów oraz sposób ich oceny będą identyczne jak dla zawodowych księgowych. Spośród nadesłanych rozwiązań zostanie wyłonionych pięciu półfinalistów, którzy wezmą udział w sesji finałowej.

WYSOKOŚĆ NAGRÓD

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł i cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów, a także statuetkę, dyplom oraz prestiżowy tytuł Księgowego Roku 2007 oraz członkowstwo w Radzie Programowej kolejnej edycji konkursu.

Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl