Dzisiejsza "Rzeczpospolita" opisała zarządzenie Ministerstwa Finansów, nakazujące urzędom skarbowym sprawdzić, czy podatnik chcący wspomóc wybraną organizację 1 procentem swojego podatku nie ma zaległości podatkowej.

Na konferencji prasowej premier Donald Tusk oświadczył, że wraz z ministrem finansów Jackiem Rostowskim zdecydowali o uchyleniu tego zarządzenia.

"Jeszcze to pismo trzeba odwołać, bo urzędnicy nie podejmują decyzji na podstawie tego, co mówione jest w telewizji, ale raczej na podstawie tego, jakie dyspozycje uzyskują od swoich zwierzchników" - powiedziała Natalli-Świat podczas konferencji prasowej w Sejmie, odnosząc się do wypowiedzi premiera.

Natalli-Świat ostrzegła rząd przed zaniechaniem reformy służb skarbowych

Z kolei szef klubu PiS Przemysław Gosiewski podkreślił, że już po konferencji premiera politycy PiS zadzwonili do jednego z urzędów skarbowych i dowiedzieli się, że pismo nadal obowiązuje.

Natalli-Świat ostrzegła ponadto rząd przed zaniechaniem reformy służb skarbowych i możliwymi protestami pracowników Urzędów Skarbowych w czasie, kiedy będzie mijał termin składania deklaracji podatkowych. "Najwyższy czas wziąć się za rządzenie" - podkreśliła.