statystyki

WSA: Licencja nie zawsze z limitem

autor: Patrycja Dudek12.10.2020, 08:18; Aktualizacja: 12.10.2020, 08:18
Stanowiska fiskusa nie podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie Nie zgodził się z tym, że limitu nie byłoby tylko wtedy, gdyby dana aplikacja była wykorzystywana w ramach transakcji z pojedynczym klientem.

Stanowiska fiskusa nie podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie Nie zgodził się z tym, że limitu nie byłoby tylko wtedy, gdyby dana aplikacja była wykorzystywana w ramach transakcji z pojedynczym klientem.źródło: ShutterStock

Opłaty za oprogramowanie klienckie wykorzystywane przy świadczeniu usług mogą być zaliczane do kosztów podatkowych w całości – orzekł WSA w Warszawie.

Chodziło o spółkę świadczącą usługi naprawy i likwidacji szkód przenośnego sprzętu elektronicznego oraz administrowania programami ubezpieczeniowymi i serwisowymi sprzętu (m.in. telefonów). Zawarła ona umowę licencyjną z podmiotem powiązanym z siedzibą w Irlandii. Na mocy tej umowy udzielono jej licencji na używanie oprogramowania. W zamian za to firma ponosiła opłaty w wysokości odsetka swoich przychodów osiągniętych dzięki licencji.

We wniosku o interpretację spółka wyjaśniła, że chodzi o licencję na korzystanie z systemów informatycznych i aplikacji mobilnych oraz diagnostycznych (tzw. oprogramowanie klienckie).


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane