statystyki

Ryczałt obejmuje także koszt paliwa

autor: Patrycja Dudek07.10.2020, 18:00
paliwo, stacja paliw

W interpretacji ogólnej minister potwierdził , że ryczałt ten obejmuje także ponoszone przez pracodawcę koszty związane z utrzymaniem i ogólnym użytkowaniem samochodu, takie jak: paliwo, ubezpieczenie, wymiana opon, bieżące naprawy, okresowe przeglądy.źródło: ShutterStock

Kwoty, które firma musi doliczyć do pensji pracownika za jazdy prywatne firmowym autem, obejmują również benzynę wlaną do baku – orzekł wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

To samo potwierdził 11 września 2020 r. minister finansów w interpretacji ogólnej (nr DD3.8201.1.2020), kładąc tym samym kres wieloletnim sporom, toczącym się od 2015 r., kiedy to wszedł w życie przepis określający, jaki zryczałtowany przychód musi doliczyć pracodawca do pensji pracownika za jazdy prywatne firmowym autem.

Zgodnie z art. 12 ust. 2a ustawy o PIT przychód ten wynosi 250 zł miesięcznie (przy pojemności silnika do 1600 cm szesc.) i 400 zł miesięcznie (przy wyższej pojemności silnika).


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane