statystyki

KIS: VAT jest nie tylko do czynszu najmu

autor: Patrycja Dudek03.09.2020, 16:00
Niezależnie od tego, w związku zorganizowanym przez miasto konkursem podpisano trzy inne umowy, w ramach których ubezpieczyciel zobowiązał się do czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Niezależnie od tego, w związku zorganizowanym przez miasto konkursem podpisano trzy inne umowy, w ramach których ubezpieczyciel zobowiązał się do czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta.źródło: ShutterStock

Dodatkowe świadczenia ze strony najemcy są w istocie należnością za usługę najmu i powinny być opodatkowane na tych samych zasadach – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Z pytaniem w tej sprawie zwróciło się miasto, które wynajęło firmie ubezpieczeniowej powierzchnię w miejskim ratuszu pod stoisko informacyjne. Zgodnie z umową punkt miał być czynny w godzinach pracy urzędu, a firma miała płacić czynsz najmu z doliczoną opłatą za korzystanie z mediów. Do czynszu doliczony był także VAT, który miasto odprowadzało do urzędu skarbowego.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane