statystyki

Resort finansów opublikował nową wersję formularza TPR

autor: Mariusz Szulc01.09.2020, 17:00
Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2021 r.

Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2021 r.źródło: ShutterStock

Firmy powiązane nie złożyły jeszcze po raz pierwszy informacji o cenach transferowych (TPR), a już poznały jego nową wersję, która będzie obowiązywać w przyszłym roku. Wynika ona z opublikowanych wczoraj dwóch projektów nowelizacji rozporządzeń.

Przypomnijmy, że chodzi o informacje o cenach transferowych TPR-C (dla podatników CIT) i TPR-P (dla podatników PIT) wprowadzone pod koniec 2018 r. przez wielką nowelizację ustaw o podatkach dochodowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 2487). Firmy powiązane miały po raz pierwszy przekazać nowe formularze szefowi Krajowej Administracji Skarbowej do końca września br. (za 2019 r.). Termin ten został jednak wyjątkowo przedłużony do końca roku z uwagi na pandemię koronawirusa. Eksperci chwalili fiskusa za ten krok, podkreślając, jak bardzo szczegółowe są nowe formularze i jak wielkim wyzwaniem dla zarządów firm powiązanych będzie ich prawidłowe wypełnienie. Wyzwanie jest o tyle większe, że przekazywane informacje muszą być pod rygorem odpowiedzialności karnej skarbowej zgodne z oświadczeniem zarządu o tym, że transakcje zostały zrealizowane na warunkach rynkowych.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane