SLIM VAT: Ministerstwo Finansów prezentuje pakiet zmian w podatku od towarów i usług

16.07.2020, 12:52; Aktualizacja: 16.07.2020, 13:02
Pakiet SLIM VAT zawiera rozwiązania dotyczące faktur korygujących. W przypadku faktur korygujących in-minus znosi formalny warunek uzyskania potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez nabywcę towarów lub usługobiorcę. Jak podkreśla MF, zmiana znacznie uprości rozliczenia, zniknie konieczność potwierdzeń otrzymania faktury korygującej.

Pakiet SLIM VAT zawiera rozwiązania dotyczące faktur korygujących. W przypadku faktur korygujących in-minus znosi formalny warunek uzyskania potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez nabywcę towarów lub usługobiorcę. Jak podkreśla MF, zmiana znacznie uprości rozliczenia, zniknie konieczność potwierdzeń otrzymania faktury korygującej.źródło: ShutterStock

SLIM VAT to pakiet zmian, których zarys przedstawił w czwartek minister finansów Tadeusz Kościński. Główne obszary zmian to uproszczenia w fakturowaniu, eksporcie i w kursach walut.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Księgowy... może niebawem już nie księgowy....(2020-07-16 14:47) Zgłoś naruszenie 70

    Może lepiej niech MF nie majstruje przy ustawie o VAT... Bo jak te zmiany mają być takiej jakości jak te z tarcz antykryzysowych to nawet najlepsza polisa ubezpieczeniowa nie pomoże... Pan Sarnowski wspomina o uproszczeniu raportowania i kalkulacji? To ciekawe bo w tym roku mamy przed nami jeszcze nowy JPK co wywróci rzeczywistość do góry nogami...

    Odpowiedz
  • były księgowy(2020-07-16 22:59) Zgłoś naruszenie 90

    Pracowałem kiedyś, jako księgowy. Dziś tylko częściowo zajmuje się podatkami, ale byłem pół roku temu na szkoleniu, na którym omawiane były wprowadzane właśnie i planowane zmiany w podatku VAT (podzielona płatność itp.) i wykładowca wcale nie żartując życzył wszystkim znalezienia innej pracy przestrzegając, że jak wejdą w życie planowane zmiany, a więc np. nowy JPK, nowa matryca, raportowania, wszystko elektronicznie, a przy tym piekielnie pogmatwane przepisy poprzez nakładające się na siebie kolejne nowelizacje i surowe kary za każdą pomyłkę, to... najlepiej uciekać z tego zawodu! Teraz jeszcze wymyślili jakiś SLIM VAT, a obawiam się, że jak to nieraz bywało, teraz też rzekome uproszczenie będzie następnym utrudnieniem, no a za rok być może znów wywrócą wszystko do góry nogami! Współczuję księgowym i zachęcam do... zmiany zawodu!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane