statystyki

Zawiadomienia o przelewie na konto spoza białej listy sprzed 1 lipca jest skuteczne

autor: Łukasz Zalewski14.07.2020, 08:36; Aktualizacja: 14.07.2020, 08:36
Tym samym raz złożone zawiadomienie pod rządami ustawy wyczerpuje przesłanki do uwolnienia od negatywnych skutków podatkowych – podsumowało MF.

Tym samym raz złożone zawiadomienie pod rządami ustawy wyczerpuje przesłanki do uwolnienia od negatywnych skutków podatkowych – podsumowało MF.źródło: ShutterStock

Złożone po 31 grudnia 2019 r. zawiadomienia o przelewie na konto spoza białej listy są skuteczne, mimo że nowelizacja, która doprecyzowała przepisy w tym zakresie, weszła w życie dopiero 1 lipca – wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytanie DGP.

Chodzi o nowelizację z 5 czerwca br. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1065). Potwierdziła ona to, co resort finansów twierdził od początku obowiązywania wykazu podatników VAT, zwanego białą listą – że wystarczy raz złożyć zgłoszenie o przelewie na rachunek spoza białej listy, by zachować prawo do zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodu.

Przed 1 lipca br. ta korzystna wykładnia nie wynikała wprost z przepisów. Najpierw Ministerstwo Finansów zaprezentowało ją w odpowiedzi na pytanie DGP, o czym poinformowaliśmy w artykule „Biała lista. Nie trzeba będzie mnożyć zawiadomień” (DGP nr 230/2019).


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane