statystyki

Sprawdź, czy dobrze obliczyłeś podatek u źródła. Termin upływa 30 czerwca

autor: Dr Katarzyna Trzpioła26.06.2020, 08:58; Aktualizacja: 26.06.2020, 09:00
Sprawdzenie, czy kwota została prawidłowo obliczona i ujęta w księgach, musi być dokonane w odniesieniu do sprawozdania za 2019 r.

Sprawdzenie, czy kwota została prawidłowo obliczona i ujęta w księgach, musi być dokonane w odniesieniu do sprawozdania za 2019 r.źródło: ShutterStock

Wprawdzie termin na przekazanie informacji IFT 2R został przesunięty, ale teraz jest ostatni dzwonek, aby skorygować błędne rozliczenie tego podatku w księgach.

Przed sporządzeniem sprawozdania finansowego należy sprawdzić prawidłowość dokonanych rozliczeń z tytułu tzw. podatku u źródła. Jest to szczególnie ważne teraz, bowiem wiele podmiotów odwlekało tę kontrolę, korzystając z faktu, że w związku z pandemią nie musiały wysyłać informacji IFT 2R. Zgodnie bowiem ze zmienionym rozporządzeniem ministra finansów z 31 marca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów do sporządzenia i przesłania niektórych informacji podatkowych obowiązkowy termin przesłania (już raz zmieniony) obowiązek ten przesunięto na 31 lipca 2020 r. Jednak weryfikację należy przeprowadzić przed sporządzeniem sprawozdania finansowego. A ten termin upływa 30 czerwca. Sprawdzenie, czy kwota została prawidłowo obliczona i ujęta w księgach, musi być dokonane w odniesieniu do sprawozdania za 2019 r. (jeśli należności obciążone podatkiem u źródła były wypłacane w 2019 r.).

Kiedy pobór


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane