KIS: Internetowa zbiórka może być bez podatku od spadków i darowizn

autor: Grzegorz Koper20.04.2020, 16:00
Jest to próg wyłączający z opodatkowania darowizny otrzymane od osób zaliczanych do tzw. trzeciej grupy podatkowej (niespokrewnionych).

Jest to próg wyłączający z opodatkowania darowizny otrzymane od osób zaliczanych do tzw. trzeciej grupy podatkowej (niespokrewnionych).źródło: ShutterStock

Można zebrać całkiem pokaźną sumę pieniędzy i nie zapłacić od niej podatku od darowizny. Warunkiem jest, aby wpłaty otrzymane od jednej osoby na przestrzeni pięciu lat nie przekroczyły kwoty wolnej od opodatkowania – wyjaśnił dyrektor KIS.

W ostatnich latach zbiórki przestały być domeną instytucji dobroczynnych, stały się powszechnym sposobem pozyskiwania środków. Szczególnie często można się z nimi zetknąć na portalach społecznościowych. W ten sposób pozyskuje się fundusze również m.in. na produkcję gier i filmów. Do tego właśnie przykładu odniósł się dyrektor KIS w najnowszej interpretacji.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane