statystyki

Nowa ordynacja podatkowa wymaga jednak przeróbki

autor: Łukasz Zalewski12.03.2020, 18:00; Aktualizacja: 12.03.2020, 19:08
Resort poinformował właśnie, że „projekt opracowany przez Komisję Kodyfikacyjną, którego nie zdążył uchwalić Sejm poprzedniej kadencji, będzie bazą dla dalszych prac”

Resort poinformował właśnie, że „projekt opracowany przez Komisję Kodyfikacyjną, którego nie zdążył uchwalić Sejm poprzedniej kadencji, będzie bazą dla dalszych prac”źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nie porzuca prac nad projektem nowej ordynacji, ale wiele wskazuje na to, że nie zostanie ona szybko przyjęta ani przez rząd, ani przez Sejm.

W odpowiedzi na pytania DGP resort poinformował właśnie, że „projekt opracowany przez Komisję Kodyfikacyjną, którego nie zdążył uchwalić Sejm poprzedniej kadencji, będzie bazą dla dalszych prac”.

Przypomnijmy, że projekt nowej ordynacji był już po I czytaniu w Sejmie poprzedniej kadencji. Z odpowiedzi MF wynika jednak, że „potrzebne jest uporządkowanie pewnych regulacji, stworzenie ich w formule łatwiejszej do realizacji, przystępnej dla podatnika. Celem Ministerstwa Finansów jest dostosowanie prawa do kolejnych e-usług administracji. Zależy nam na nowych ścieżkach komunikacji z podatnikiem i wspólnym, partnerskim rozwiązywaniu sytuacji spornych i nad tym pracujemy”.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane