Fiskus eliminuje gotówkę. Bez względu na koszty

autor: Mariusz Szulc, Patrycja Dudek16.12.2019, 06:50; Aktualizacja: 16.12.2019, 06:57
Na początku grudnia pomysł obniżenia limitu do 8 tys. zł był konsultowany z przedsiębiorcami. Opinie zbierała Rada Przedsiębiorców przy rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców.

Na początku grudnia pomysł obniżenia limitu do 8 tys. zł był konsultowany z przedsiębiorcami. Opinie zbierała Rada Przedsiębiorców przy rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców.źródło: ShutterStock

Resorty finansów i rozwoju chcą obniżyć limit płatności gotówkowych z 15 tys. zł do 8 tys. zł. Ma to dodatkowo uszczelnić system podatkowy. Problem w tym, że takie rozwiązanie mocno skomplikowałoby życie przedsiębiorcom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • dziadek(2019-12-16 15:05) Zgłoś naruszenie 60

    no to najprostsze pytanie: jak kupić chleb i wodę gdy nie prądu, zasięgu gsm a bank właśnie robi konserwację/ modyfikację systemu. Czy w każdym regionie Polski jest krycie siecią telefoniczną/ gsm?

    Odpowiedz
  • j.(2019-12-17 18:53) Zgłoś naruszenie 40

    Co sądzicie o stanie naszej wolności?... Może za kilka lat, będzie nawet przepis na to, kiedy z łóżka mamy wstawać lewą, a kiedy prawą nogą. Trzeba będzie prowadzić ponadto specjalną ewidencję w tym zakresie i sporządzać sprawozdania, oczywiście wszystko wyłącznie elektronicznie, z cyfrowym podpisem, na specjalnej dedykowanej do tego celu platformie, po wykupieniu dostępu, wygenerowaniu haseł i kodów, zainstalowaniu wtyczek i pobraniu opcjonalnych certyfikatów podpisanych profilem zaufanym i umieszczonych w chmurze.... Przesadzam?... Oczywiście, ale tylko po to, żeby uwypuklić problem, bo nieuchronnie idziemy w kierunku takiego szaleństwa!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane