Fiskus eliminuje gotówkę. Bez względu na koszty

autor: Mariusz Szulc, Patrycja Dudek16.12.2019, 06:50; Aktualizacja: 16.12.2019, 06:57
Na początku grudnia pomysł obniżenia limitu do 8 tys. zł był konsultowany z przedsiębiorcami. Opinie zbierała Rada Przedsiębiorców przy rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców.

Na początku grudnia pomysł obniżenia limitu do 8 tys. zł był konsultowany z przedsiębiorcami. Opinie zbierała Rada Przedsiębiorców przy rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców.źródło: ShutterStock

Resorty finansów i rozwoju chcą obniżyć limit płatności gotówkowych z 15 tys. zł do 8 tys. zł. Ma to dodatkowo uszczelnić system podatkowy. Problem w tym, że takie rozwiązanie mocno skomplikowałoby życie przedsiębiorcom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • dziadek(2019-12-16 15:05) Zgłoś naruszenie 60

  no to najprostsze pytanie: jak kupić chleb i wodę gdy nie prądu, zasięgu gsm a bank właśnie robi konserwację/ modyfikację systemu. Czy w każdym regionie Polski jest krycie siecią telefoniczną/ gsm?

  Odpowiedz
 • j.(2019-12-17 18:53) Zgłoś naruszenie 40

  Co sądzicie o stanie naszej wolności?... Może za kilka lat, będzie nawet przepis na to, kiedy z łóżka mamy wstawać lewą, a kiedy prawą nogą. Trzeba będzie prowadzić ponadto specjalną ewidencję w tym zakresie i sporządzać sprawozdania, oczywiście wszystko wyłącznie elektronicznie, z cyfrowym podpisem, na specjalnej dedykowanej do tego celu platformie, po wykupieniu dostępu, wygenerowaniu haseł i kodów, zainstalowaniu wtyczek i pobraniu opcjonalnych certyfikatów podpisanych profilem zaufanym i umieszczonych w chmurze.... Przesadzam?... Oczywiście, ale tylko po to, żeby uwypuklić problem, bo nieuchronnie idziemy w kierunku takiego szaleństwa!

  Odpowiedz
 • Jonasz(2020-03-21 15:21) Zgłoś naruszenie 00

  Rządy światowe , chcą mieć kontrole na wszystkim i wszystkimi - czasy i ucisku nadchodzą , każdy grosz trzeba prześledzić i odebrać dla waszego dobra . Gotówka to wolność od setek i tysięcy lat , nagle jest bebe i fuj - ona truje korona zarazkami najnowsze texty aby wycofać gotówkę . Już nie dorobisz do skromnej renty czy emerytury , malując płot sąsiada , sprzedając swoje pomidory , pilnując dzieci albo ucząc dzeci po godzinach na korkach . Tępaki łykną te bujdy o cudownym plastikowym pieniądzu a jest ich więcej a modrzy będą bezsilny .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane