statystyki

Pojawią się kolejne zachęty do inwestycji. W planach są ulgi: Automatyzacyjna i prowzrostowa

autor: Patrycja Dudek09.12.2019, 07:36; Aktualizacja: 09.12.2019, 07:37
Szczegóły mają zostać przedstawione dopiero w I kwartale 2020 r., ale już teraz w rozmowie z DGP minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, że ulga automatyzacyjna będzie funkcjonować obok badawczo-rozwojowej (B+R).

Szczegóły mają zostać przedstawione dopiero w I kwartale 2020 r., ale już teraz w rozmowie z DGP minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, że ulga automatyzacyjna będzie funkcjonować obok badawczo-rozwojowej (B+R).źródło: ShutterStock

Obecne rozwiązania okazują się niewystarczające. Trwają już prace nad nowymi. W planach są ulgi: automatyzacyjna i prowzrostowa.

Szczegóły mają zostać przedstawione dopiero w I kwartale 2020 r., ale już teraz w rozmowie z DGP minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, że ulga automatyzacyjna będzie funkcjonować obok badawczo-rozwojowej (B+R). Nową preferencją mają zostać objęci tylko ci, którzy kupią nowoczesne maszyny i urządzenia, zmniejszające zapotrzebowanie np. na materiały, energię. Nie obejmie więc ona wymiany zwykłych urządzeń.

Druga z planowanych preferencji, tzw. prowzrostowa, ma być natomiast premią za ekspansję na rynku (patrz wywiad).

Spadek inwestycji

Dziś korzystnych rozwiązań podatkowych jest całkiem sporo, ale jak się okazuje, nie są one wystarczające do pobudzenia inwestycji. Dlaczego?


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane