statystyki

Awantura w senackiej komisji o paliwa lotnicze

autor: Agnieszka Pokojska04.12.2019, 05:36; Aktualizacja: 04.12.2019, 05:57
Przedstawiciel Instytutu Gospodarki Rolnej wskazał z kolei, że stracą na tym również rolnicy produkujący tytoń do palenia. Już teraz narzekają oni na niskie ceny skupu. Wzrost akcyzy może spowodować kolejne obniżki tych cen.

Przedstawiciel Instytutu Gospodarki Rolnej wskazał z kolei, że stracą na tym również rolnicy produkujący tytoń do palenia. Już teraz narzekają oni na niskie ceny skupu. Wzrost akcyzy może spowodować kolejne obniżki tych cen.źródło: ShutterStock

Poprawka, która pojawiła się na senackiej komisji, wzbudziła wiele kontrowersji. Jej wprowadzenie spowodowałoby wzrost ceny paliwa lotniczego – wskazywali przeciwnicy zmiany.

Chodzi o wczorajsze posiedzenie komisji budżetu i finansów publicznych, na którym debatowano nad nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym. Chodzi o to, że danina na papierosy, cygara, cygaretki, wino, piwo i wódkę ma wzrosnąć o 10 proc. Zmiany mają wejść w życie już 1 stycznia 2020 r.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane