statystyki

Awantura w senackiej komisji o paliwa lotnicze

autor: Agnieszka Pokojska04.12.2019, 05:36; Aktualizacja: 04.12.2019, 05:57
Przedstawiciel Instytutu Gospodarki Rolnej wskazał z kolei, że stracą na tym również rolnicy produkujący tytoń do palenia. Już teraz narzekają oni na niskie ceny skupu. Wzrost akcyzy może spowodować kolejne obniżki tych cen.

Przedstawiciel Instytutu Gospodarki Rolnej wskazał z kolei, że stracą na tym również rolnicy produkujący tytoń do palenia. Już teraz narzekają oni na niskie ceny skupu. Wzrost akcyzy może spowodować kolejne obniżki tych cen.źródło: ShutterStock

Poprawka, która pojawiła się na senackiej komisji, wzbudziła wiele kontrowersji. Jej wprowadzenie spowodowałoby wzrost ceny paliwa lotniczego – wskazywali przeciwnicy zmiany.

Chodzi o wczorajsze posiedzenie komisji budżetu i finansów publicznych, na którym debatowano nad nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym. Chodzi o to, że danina na papierosy, cygara, cygaretki, wino, piwo i wódkę ma wzrosnąć o 10 proc. Zmiany mają wejść w życie już 1 stycznia 2020 r.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane