W swoim programie wyborczym PiS mówiło o wielkim porządkowaniu podatków. To nośne hasło, ale nie należy się spodziewać, że podatki po zmianach staną się proste, niższe i wszyscy na tym skorzystają. W praktyce to niemożliwe, bo życie gospodarcze jest coraz bardziej skomplikowane. Zapraszamy do słuchania podcastu!

Czy kryptowaluty są proste do zrozumienia? Czy instrumenty pochodne notowane na giełdzie są proste? Czy magazyny call-off stock to prosta nazwa, którą zrozumie przeciętny Kowalski? Nie, dlatego i opodatkowanie kryptowalut, instrumentów pochodnych, czy rozliczanie VAT z wykorzystaniem magazynów nie może być proste.

Porządkowanie podatków należy odczytywać jako przegląd obowiązujących już rozwiązań i ich zmiana. Ale czy na lepsze? O tym przekonamy się, gdy partia rządząca przedstawi konkrety, a więc projekty ustaw.

Z programu wyborczego partii Jarosława Kaczyńskiego wynikało, że planowane są trzy nowe ustawy o podatkach dochodowych, które mają zastąpić obecne ustawy o PIT i CIT. Ponadto rząd chce wprowadzić nową ordynację podatkową, uproszczenia dla małych przedsiębiorstw i inne. Poza programem PiS są natomiast zmiany w VAT i PIT, które stopniowo będą wchodzić w życie w 2019 i 2020 roku.

Jakie jeszcze podatki chce wprowadzić PiS? Więcej o tym w podcaście.

➡️ Słuchaj podcastów DGPtalk: Obiektywnie o Biznesie:

Spotify http://prawna.pl/spotify
iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes
Google Podcast http://prawna.pl/google
Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl