statystyki

NSA: Podatnik nie odpowiada za błąd e-PUAP

autor: Patrycja Dudek17.10.2019, 08:35; Aktualizacja: 17.10.2019, 08:35
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Termin na złożenie odwołania nie może być liczony od daty przesłania pisma, którego nie sposób otworzyć – orzekł wczoraj NSA.źródło: ShutterStock

Termin na złożenie odwołania nie może być liczony od daty przesłania pisma, którego nie sposób otworzyć – orzekł wczoraj NSA.

Chodziło o spółkę, której pełnomocnik otrzymał na elektroniczną skrzynkę podawczą decyzję określającą wysokość podatku od nieruchomości. Informacja o przesyłce była widoczna w systemie, który wygenerował urzędowe poświadczenie doręczenia (UPD).Pełnomocnik przekonywał jednak, że decyzji nie dało się otworzyć. Nie przejął się tym zbytnio, bo kilka dni później urząd gminy doręczył mu decyzję w tej samej sprawie w tradycyjny sposób, czyli zwykłą pocztą. Pełnomocnik odwołał się od niej w ustawowym terminie 14 dni. Policzył go od daty doręczenia mu decyzji na papierze.

Fiskus odrzucił odwołanie. Uznał, że termin powinien być liczony od daty doręczenia pisma na platformie e-PUAP. Podkreślił, że pełnomocnik sam wnosił o taki sposób doręczeń.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane