statystyki

NSA: Podatnik nie odpowiada za błąd e-PUAP

autor: Patrycja Dudek17.10.2019, 08:35; Aktualizacja: 17.10.2019, 08:35
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Termin na złożenie odwołania nie może być liczony od daty przesłania pisma, którego nie sposób otworzyć – orzekł wczoraj NSA.źródło: ShutterStock

Termin na złożenie odwołania nie może być liczony od daty przesłania pisma, którego nie sposób otworzyć – orzekł wczoraj NSA.

Chodziło o spółkę, której pełnomocnik otrzymał na elektroniczną skrzynkę podawczą decyzję określającą wysokość podatku od nieruchomości. Informacja o przesyłce była widoczna w systemie, który wygenerował urzędowe poświadczenie doręczenia (UPD).Pełnomocnik przekonywał jednak, że decyzji nie dało się otworzyć. Nie przejął się tym zbytnio, bo kilka dni później urząd gminy doręczył mu decyzję w tej samej sprawie w tradycyjny sposób, czyli zwykłą pocztą. Pełnomocnik odwołał się od niej w ustawowym terminie 14 dni. Policzył go od daty doręczenia mu decyzji na papierze.

Fiskus odrzucił odwołanie. Uznał, że termin powinien być liczony od daty doręczenia pisma na platformie e-PUAP. Podkreślił, że pełnomocnik sam wnosił o taki sposób doręczeń.


Pozostało jeszcze 52% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane