PROJEKT ZMIAN W USTAWIE O DORADCACH. Jutro rząd zajmie się projektem ustawy o doradcach podatkowych, która dostosuje przepisy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego (sygn. K 42/05). Ustawa musi wejść w życie do 5 grudnia. Jeśli do tego czasu Sejm nie znowelizuje przepisów, to doradcy m.in. stracą prawo wykonywania zawodu w spółkach oraz na własny rachunek.

Więcej GP nr 169/2007, str. 11

ODSZKODOWANIE BEZ PODATKU. Spółka wypłaciła byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej odszkodowanie. WSA w Warszawie uznał, że takie odszkodowanie podlega opodatkowaniu. Sąd potwierdził tym samym stanowisko Trybunału Konstytucyjnego z 29 listopada 2006 r. Sygn. akt 397/07

DOKONYWANIE ZGŁOSZEŃ CELNYCH. W związku z uruchomieniem od 31 sierpnia Systemu Kontroli Eksportu, Ministerstwo Finansów informuje, że zgłoszeń celnych do systemu można dokonywać poprzez: stronę http: /e-clo.pl/, gdzie znajduje się link do strony ECS; stronę http: /e-clo.pl/EcsWebInterface; pocztę elektroniczną na adres: pwk@celina. mofnet.gov.pl.

Więcej www. mf.gov.pl

SZKOLENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pińczowie wspólnie z wójtami gmin organizuje spotkania na temat PIT i VAT z przedsiębiorcami i osobami planującymi rozpoczęcie działalności gospodarczej. Spotkania odbędą się: 3 września o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy w Michałowie i 4 września o godz. 11.00 w Bibliotece Publicznej w Złotej.

Więcej www.izba-skarbowa.kielce.pl