statystyki

Zwrot za zbycia białych certyfikatów jest poza VAT

autor: Patrycja Dudek20.02.2019, 16:00
psav linki wyróżnione

Skrytykował też wydanie różnych interpretacji dla stron tego samego stosunku zobowiązaniowego. Stwierdził, że narusza to zasadę zaufania do organów podatkowych.

psav linki wyróżnione Skrytykował też wydanie różnych interpretacji dla stron tego samego stosunku zobowiązaniowego. Stwierdził, że narusza to zasadę zaufania do organów podatkowych.źródło: ShutterStock

Rozliczenie umowy powierniczej dotyczącej pozyskania i sprzedaży świadectw efektywności energetycznej nie jest wynagrodzeniem za usługę – orzekł NSA.

Chodziło o spółdzielnię mieszkaniową. Po zmodernizowaniu sieci ciepłowniczej i kotłowni podpisała ona umowę powiernictwa z firmą, która miała pozyskać prawa do świadectw efektywności energetycznej i sprzedać je na giełdzie towarowej. Jej wynagrodzeniem miało być 30 proc. kwoty z ich sprzedaży.

Nie było wątpliwości, że w tej części była to usługa podlegająca VAT. Firma wystawiła fakturę i odprowadziła podatek do budżetu. Natomiast resztę kwoty (70 proc.) chciała rozliczyć ze spółdzielnią poza VAT. Fiskus potwierdził słuszność tego stanowiska w interpretacji podatkowej wydanej firmie.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane