statystyki

Legislacyjna pomyłka i problem ze zwrotem akcyzy. Rolnik nie straci, bo jednak odliczy B7

autor: Mariusz Szulc14.02.2019, 07:15; Aktualizacja: 14.02.2019, 07:31
Do Sejmu wpłynął już poselski projekt ustawy, który poszerzy katalog olejów napędowych, od których przysługuje zwrot podatku.

Do Sejmu wpłynął już poselski projekt ustawy, który poszerzy katalog olejów napędowych, od których przysługuje zwrot podatku.źródło: ShutterStock

Na skutek legislacyjnej pomyłki rolnicy wnioskujący o zwrot akcyzy zawartej w cenie jednego z najpowszechniejszych olejów napędowych mogliby odejść z kwitkiem. Problem zostanie jednak rozwiązany.

Do Sejmu wpłynął już poselski projekt ustawy, który poszerzy katalog olejów napędowych, od których przysługuje zwrot podatku. Chodzi o ten oznaczony kodem CN 2710 20 11 (czyli o popularny B7). Zmiany wejdą w życie z datą wsteczną (od początku 2019 r.).

Skąd wziął się problem? Rolnicy, zgodnie z ustawą o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz.U. z 2006 r. nr 52, poz. 379 ze zm.), mają prawo odzyskać część daniny zawartej w cenie oleju napędowego bądź opałowego, który wykorzystają w gospodarstwie. Zwrot przysługuje im do wysokości limitu wyliczanego według specjalnego wzoru.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane