statystyki

Kto miał już firmę, tego obowiązuje pełne zwolnienie

autor: Patrycja Dudek04.02.2019, 20:00
Podatnik jako podmiot kontynuujący działalność gospodarczą, a nie rozpoczynający jej wykonywanie, korzysta z pełnego limitu do wysokości 20 tys. zł – stwierdził dyrektor KIS.

Podatnik jako podmiot kontynuujący działalność gospodarczą, a nie rozpoczynający jej wykonywanie, korzysta z pełnego limitu do wysokości 20 tys. zł – stwierdził dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przed laty prowadził działalność gospodarczą, a teraz w połowie roku znów ją zakłada, nie musi liczyć zwolnienia według proporcji – potwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadał mężczyzna, który w latach 2012–2014 prowadził samodzielnie działalność gospodarczą. Sprzedawał towary konsumentom. Nie miał dużych obrotów, więc był zwolniony z kasy rejestrującej.

W połowie lipca 2018 r. ponownie uruchomił działalność gospodarczą, z tym samym numerem NIP i REGON. Chciał wiedzieć, czy obowiązuje go pełen limit obrotu uprawniający do zwolnienia z kasy (tj. 20 tys. zł), czy obliczony proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności gospodarczej w 2018 r. (czyli za okres od 16 lipca do 31 grudnia 2018 r.).


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane