statystyki

Kto miał już firmę, tego obowiązuje pełne zwolnienie

autor: Patrycja Dudek04.02.2019, 20:00
Podatnik jako podmiot kontynuujący działalność gospodarczą, a nie rozpoczynający jej wykonywanie, korzysta z pełnego limitu do wysokości 20 tys. zł – stwierdził dyrektor KIS.

Podatnik jako podmiot kontynuujący działalność gospodarczą, a nie rozpoczynający jej wykonywanie, korzysta z pełnego limitu do wysokości 20 tys. zł – stwierdził dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przed laty prowadził działalność gospodarczą, a teraz w połowie roku znów ją zakłada, nie musi liczyć zwolnienia według proporcji – potwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadał mężczyzna, który w latach 2012–2014 prowadził samodzielnie działalność gospodarczą. Sprzedawał towary konsumentom. Nie miał dużych obrotów, więc był zwolniony z kasy rejestrującej.

W połowie lipca 2018 r. ponownie uruchomił działalność gospodarczą, z tym samym numerem NIP i REGON. Chciał wiedzieć, czy obowiązuje go pełen limit obrotu uprawniający do zwolnienia z kasy (tj. 20 tys. zł), czy obliczony proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności gospodarczej w 2018 r. (czyli za okres od 16 lipca do 31 grudnia 2018 r.).


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane