Polacy mają zarabiać więcej. PiS ma na to kilka pomysłów

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.01.2019, 06:30; Aktualizacja: 15.01.2019, 08:22
Pieniądze

Skutkiem nowych rozwiązań ma być podwyższenie wynagrodzeńźródło: ShutterStock

W grę wchodzą różne rozwiązania od podwyższenia kwoty wolnej do nowej niższej stawki PIT – mówi nam jeden z członków rządu. Prace nad możliwymi rozwiązaniami trwają od kilku tygodni

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • Mural(2019-01-15 07:17) Zgłoś naruszenie 7323

    rząd ma wiele pomysłów, które umrą jak zwykle po wyborach.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • prawnik(2019-01-15 08:42) Zgłoś naruszenie 6818

    Czekajcie, czekajcie! A to nie są aby te same pomysły, które przed poprzednimi wyborami obiecano zrealizować najpóźniej w 2016r?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZZZ(2019-01-15 08:25) Zgłoś naruszenie 605

    Pomyslow moze nie miec wcale - wystarczy, ze: - rolnicy zaczna placic na NFZ (w tej chwili nie placa lub placa symbolicznie), - rolnicy zamiast KRUS beda placic ZUS. I wtedy reszcie uczciwie pracujacym bedzie mozna obnizyc skladki na ZUS i na NFZ, a wowczas zostanie im wiecej gotowki w portfelu obecnie wydawanych na darmozjadow.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • edek(2019-01-15 11:11) Zgłoś naruszenie 375

    A emerytom należy zlikwidować podatek od emerytur i stanowić trzynastą emeryturę na święta Bożego Narodzenia, tak jak utrzymują wszyscy urzędnicy, pracownicy , mundurowi itp. dodatkowe środki finansowe.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • As(2019-01-15 10:15) Zgłoś naruszenie 3512

    Mam lepszy pomysł od PISU zwolnić połowę tych darmozjadów w urzędach ,policji wiezieniach, spółkach skarbu państa w Lasach Państwowyvh i od razu wzrośnie najniższa krajowa do 3 tys. zł.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-01-15 09:33) Zgłoś naruszenie 326

    A weźta ludziska kalkulatory w ręce i policzta. Człowiek zarabiający 5 000 zł/m-c zarobi o całe 70 zł/ m-c więcej.! No to dopiero teraz się obłowi.......... 😁

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mirelka(2019-01-15 08:46) Zgłoś naruszenie 2716

    Tia... wreszcie jest normalnie ?!.... Żeby komuś ot tak sobie dać to komuś trzeba zabrać ! Jak myślisz?... komu?... sobie?!... Ech, obiecałam sobie, że już nie będę się wypowiadać w temacie PiS landii... Jeżeli piekło istnieje to niech ich pochłonie!!!

    Odpowiedz
  • kolo(2019-01-15 09:58) Zgłoś naruszenie 236

    Przypominam, ze podatków nie płaci się w procentach, tylko w złotówkach. 18% z 2000zł to 360zł, natomiast 18% z 7000zł to 1260zł. No to jak to jest z tymi "obciążeniami" dochodów ? I proszę nie pisać, że "bogatszym i tak więcej pozostaje", bo nie chodzi chyba o to, aby każdemu pozostawało prawie tyle samo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • x(2019-01-15 13:13) Zgłoś naruszenie 226

    Zbliżają się wybory to trzeba znów rozdawać a spowolnienie gospodarcze tuż,tuż

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oloo(2019-01-15 14:09) Zgłoś naruszenie 228

    wydawało mi się ,że płace rosną tylko wtedy gdy rośnie wydajność pracy a nie przy pomocy dekretów Jarosława

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • citizen.info.pl(2019-01-15 13:09) Zgłoś naruszenie 220

    A może zacznijmy mówić o składce zdrowotnej a nie tylko o składkach społecznych? Jak wiadomo każdy może odpisać od podatku 7,75% a składka wynosi 9%, z tego też będą wyższe zarobki i wszystko będzie tak jak kiedyś obiecywano: składka zdrowotna miała być nieobciążająca obywatela (tzw. ubruttowienie płac). Teraz każdy z średnią płacą dopłaca 50 zł a dzieje się tak od 2003 roku, nie wspomnę o opłacaniu tych składek z każdego tytułu bo to jest prawdziwe ********* Spytałem się kiedyś czy jeśli opłacam zdrowotne podwójnie z dwóch tytułów to będę miał dwa razy lepszą opiekę jak zachoruję - milczenie było odpowiedzią. Władzy to jednak nic nie obchodzi bo oni są leczeni w specjalnych przychodniach tylko dla nich :(

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mural(2019-01-15 10:12) Zgłoś naruszenie 190

    Z wypowiedzi liderów Zjednoczonej Prawicy – Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina – widać, że nowe rozwiązania miałyby służyć budowie klasy średniej. Mają więc być adresowane do zarabiających w okolicach przeciętnego wynagrodzenia lub mniej, czyli zapewne maksymalnie 50–60 tys. zł rocznie//Brutto???Bo moje netto to 2,800.-Więc nie jestem klasą średnią. Jak brutto, to ok. 3,900.-

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Miki(2019-01-15 15:12) Zgłoś naruszenie 191

    Coś mi się widzi, że wybory blisko

    Odpowiedz
  • Rozsądek (2019-01-15 08:58) Zgłoś naruszenie 166

    A może by tak zlikwidować podatek dochodowy i obowiązek korzystania z ZUS-u?

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2019-01-15 16:05) Zgłoś naruszenie 148

    proszę się nie podniecać obietnicami Kaczynskiego-Morawieckiego-Gowina to samo było w kampani 3 lata temu te oszustwa za wjatkiem 500+ które również zostało w części oszustwem [miało być dla każdego dziecka] nie zrobili nic poza wymianą ludzi na stanowiskach od dołu do góry na swoich pisiewiczów, misiewiczow , obajtków,czy bankowców jak;wojćiechowska i kaminski oraz wiele innycho których kto chce to będzie sobie mógł przypomnieć nie po lecz w dniu wyborów w 2019 roku....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2019-01-15 09:28) Zgłoś naruszenie 1314

    znamy PO mysły danke wszystkim mam was w ,,,,,e

    Odpowiedz
  • oszukiwany(2019-01-15 15:05) Zgłoś naruszenie 122

    Szanony,podpisany ,stopbełkotowi, skrytykowany ma całkowitą rację,na koniec PRLu w Polsce w szeroko rozumianej administracji pracowało 47 tysięcy zatrudnionych,a teraz ?proszę sobie sprawdzić, i nie dostać zawału.

    Odpowiedz
  • oszukiwany(2019-01-15 14:43) Zgłoś naruszenie 102

    Zabrać z łap cwaniaków i oszustów,mających tzw zakłady pracy chronionej/przed czym/i te miliardy,dać bezpośrednio okradanym niepełnosprawnym.Pracujący niepełnosprawni,są przez w/w traktowani o niebo gorzej jak osoby zdrowe,pracują za minimalne,świątek ,piątek,i niedziele po 12-24 godz i oczywiście w nocy,o warunkach socjalnych nie wspominając/szkoda pieniędzy/Ciekawe zjawisko,kto tych ludzi dopuszcza do pracy?że w niej umierają?

    Odpowiedz
  • Komu(2019-01-15 14:50) Zgłoś naruszenie 104

    teraz zabiorą emerytury i renty ?

    Odpowiedz
  • precz z pis(2019-01-15 16:17) Zgłoś naruszenie 107

    kłamcy, oszuści

    Odpowiedz