Wielka Brytania chce daniny od osób powyżej 40. roku życia

autor: Mariusz Szulc07.12.2018, 13:22; Aktualizacja: 07.12.2018, 15:50
Rząd jest zdania, że w ten sposób zasypie docelowo ponad połowę dziury brytyjskiego ZUS, która w 2031 r. wynieść może nawet 30 mld funtów rocznie.

Rząd jest zdania, że w ten sposób zasypie docelowo ponad połowę dziury brytyjskiego ZUS, która w 2031 r. wynieść może nawet 30 mld funtów rocznie.źródło: ShutterStock

Jak podaje brytyjski „The Independent” tamtejszy rząd rozważa wprowadzenie 2,5 proc. daniny, która byłaby pobierana od wynagrodzenia pracowników powyżej 40. roku życia 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • babcia(2018-12-07 13:43) Zgłoś naruszenie 382

    To niesprawiedliwe.Wszyscy powinni płacić takie podatki , bo to dyskryminacja starszych

    Odpowiedz
  • Bebok(2018-12-07 14:23) Zgłoś naruszenie 538

    No potrzeba kasy na przywileje dla muzułmanów...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • whoopsie_daisy(2018-12-07 18:16) Zgłoś naruszenie 44

    ja za to jak brytole rozgrywają Nasz kontynent od jakiś 300 lat to był wprowadził jeszcze z 10 takich podatków, skala 90%....bo w sumie ....co mnie to obchodzi....?!

    Odpowiedz
  • Ewa(2018-12-08 03:35) Zgłoś naruszenie 59

    i dobrze. głosowały staruchy za brexitem, opowiadały bajeczki o tym, że służba zdrowia natychmiast się poprawi - niech teraz płacą i to ostro !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wq(2018-12-08 08:36) Zgłoś naruszenie 102

    Ale miliony na utrzymywanie rodziny królewskiej są... To jakaś paranoja.

    Odpowiedz
  • Giewałt z Rybii(2018-12-08 08:56) Zgłoś naruszenie 121

    Następnie wprowadza eutanazję po osiągnięciu wieku emerytalnego. :)

    Odpowiedz
  • autor(2018-12-08 09:44) Zgłoś naruszenie 100

    A może by tak obciążyli swoją klasę próżniaczą? Wciąż nietykalnych arystokratów żyjących na koszt obateli Korony i dominiów tego degenerata - Imperium Brytyjskiego?

    Odpowiedz
  • 40-latek(2018-12-08 10:49) Zgłoś naruszenie 20

    Myślę, że za jakiś czas nasi wpadną na podobny pomysł.

    Odpowiedz
  • Eric(2018-12-09 01:50) Zgłoś naruszenie 40

    National Health Service / NHS/ jest od dawna bankrutem .Podobny pomysl wprowadzono w Polsce za czasow Gierka , nazywalo sie to w imie sprawiedliwosci spolecznej

    Odpowiedz