Jak rozliczać dochody zagraniczne - Dania

autor: Ewa Matyszewska11.04.2008, 22:00; Aktualizacja: 14.04.2008, 12:25

Polak przyjeżdżający do pracy w Danii musi w pierwszej kolejności udać się do biura rejestracyjnego w danym mieście, aby uzyskać numer CPR. Numer ten jest odpowiednikiem polskiego numeru identyfikacji podatkowej, ale jest też potrzebny np. przy załatwianiu spraw w bankach, podczas wizyt u lekarza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • jarekszcz(2008-04-17 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jak rozliczyć wynagrodzenie uzyskane w Danii w przypadku gdy podatnik nie uzskał żadnych przychodów w Polsce ?

    Odpowiedz
  • Kasia(2008-04-26 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    WCALE IE TRZEBA ROZLICZAĆ!!!!Przecież wyżej jest to napisane!!! POZDROWIENIA!!!! OCZYWIŚCIE DLA ZAPRACOWANYH POLAKÓW!!!

    Odpowiedz
  • pawel(2008-04-28 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    cały rok 2007 przepracowałem w danii przebywałem w polsce tylko na urlopie jestem zameldowany w polsce czy musze składac pit w polsce

    Odpowiedz
  • mieszkanka Danii(2008-04-30 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Od 1 maja nastepuja zmiany i rozpoczynajac praca w firmach objetych ukladami zbiorowymi nie trzeba sie juz starac o pozwolenie i pobyt w Danii.

    Odpowiedz
  • mieszkanka Danii(2008-04-30 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    NAlezy lekko sprostowac powyzszy artykul. Odliczenia od podatku kosztow dojazdu do pracy musi byc wieksze niz 12km. ale w jedna strone.To nalezy pamietac.
    Poza tym Polska nie ma podpisanej umowy dot. podatku z Dania dlatego nalezy oplacac podatek zarowno w Danii jak i Polsce.
    Pracownicy z Polski moga odliczyc od podatku 41000kr. w 2008r.Kwota ta pomniejsza sie w zaleznosci kiedy rozpoczelo sie prace w Danii.Jesli rozpoczelo sie praca 15.lipca to ulga przysluguje dopiero od od 1 sierpnia.

    Odpowiedz
  • Zibi(2008-05-16 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Mam problem ,jestem teraz w polsce dostalem ze skata dokumenty ,gdzie w Warszawie moga mi pomoc w wypelnieniu i rozliczeniu podatku

    Odpowiedz
  • Zibi(2008-05-16 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    oj zapomnialem podac nr telefonu jakby co to :782903018 prosze o kontakt

    Odpowiedz
  • przemek(2008-05-18 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    jade w srode lub w czwartek do dani kopenhaga walczyc ze skatem o ferie konto zwrot kasy jak ktos ma taki problem to mam miejsca w aucie szukam odciazenia kosztow prosze o kontakt 503556451 wroclaw

    Odpowiedz
  • zizi(2008-06-03 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    do kiedy powinni mi zwrócić zwrot podatku ze skata

    Odpowiedz
  • ikka(2008-11-01 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    jakie zabezpieczenia społeczne/ składki odliczane są w Danii od wynagrodzenia? będę wdzięczna za szybką odp.

    Odpowiedz
  • pawlo(2009-01-10 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    ale w dalszym ciągu nie wiem czy mam sie rozliczać z duńskich dochodów w polsce za 2008 rok czy ktos mi może na to odpowiedzieć miała wejść abolicja podatkowa na danię

    Odpowiedz
  • mikka(2009-01-24 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Witam pracowałam w Danii niecałe 2 miesiące a w Polsce byłam zarejestrowana jako bezrobotna - mam pytanie czy muszę się rozliczac w Polsce i w Danii - słyszałam,ze w Danii jest wolna kwota od podatku, z której nie trzeba się rozliczac? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Odpowiedz
  • Ewelina(2009-02-10 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie: nie rozliczyłam się ze SKATEM za 2007 r. przez moją niewiedzę, czy w związku z tym mogę dokonać rozliczenia za 2 lata - 2007 i 2008r razem, jeśli zaś nie to czy grozi mi jakaś kara urzedowa i co powinnam zrobić z tym 2007 r. Bardzo proszę o pomoc!

    Odpowiedz
  • JA(2009-03-09 19:50) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie, jestem marynarzem i pracuję kontraktowo, firma Duńska z siedzibą w Danii, czy muszę ujawniać dochody w Polsce i płacić podatek. Nie mam żadnych "pitów" duńskich.

    Odpowiedz
  • piotr(2009-03-21 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    jak rozliczyć podatek przez internet czy ktoś wie

    Odpowiedz
  • czes(2010-03-16 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    za 2007 i 2008 rok na pewno trzeba sie rozliczyc bo ja sie rozliczalem pracujac w dani

    Odpowiedz
  • czes(2010-03-16 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    tak samo nalezy sie rodzinne nawet jak zona i dzieci sa w polsce

    Odpowiedz
  • Remek(2010-03-30 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    A jak to wygląda w sytuacji gdy jestem zatrudniony w firmie duńskiej ale nie pracuje na terenie Danii???

    Odpowiedz
  • Szefff(2010-04-27 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś zna jakąś instytucje, osobę w zachodniopomorskim, która zajmuje się rozliczaniem podatku z Danii???

    Odpowiedz
  • Bodzia(2010-04-27 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanko-w 2008 miałam tylko wczasy pod gruszą-czy muszę się z tego rozliczuć? jeśli ktoś wie prosze o odpowiedż-będe wdzięczna!!!

    Odpowiedz