statystyki

Ulga nie na wydatki z funduszu remontowego

autor: Magdalena Majkowska30.10.2018, 16:00
Podatniczka uważała, że ma prawo uwzględnić ten wydatek w ramach ulgi mieszkaniowej, bo – jak przekonywała – ekonomicznie de facto sama go poniosła.

Podatniczka uważała, że ma prawo uwzględnić ten wydatek w ramach ulgi mieszkaniowej, bo – jak przekonywała – ekonomicznie de facto sama go poniosła.źródło: ShutterStock

Remont prowadzony przez wspólnotę nie wpłynie na zmniejszenie podatku od przychodu ze sprzedaży mieszkania, nawet jeśli z faktur dokładnie wynika, jaka część wydatku przypadała na konkretnego lokatora – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadała kobieta, która przed upływem 5 lat od odziedziczenia udziału w mieszkaniu sprzedała go. W PIT-39 zadeklarowała zamiar skorzystania z ulgi mieszkaniowej. Wydatki remontowe potwierdziła fakturami. Część z nich była wystawiona imiennie na nią, a pozostałe – na wspólnotę mieszkaniową, która z funduszu remontowego odświeżyła elewację budynku. Z faktur tych wynikał koszt remontu przypadający na każdy lokal, a więc wiadomo było, w jakim zakresie podatniczka partycypowała w remoncie.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane