statystyki

Ulga nie na wydatki z funduszu remontowego

autor: Magdalena Majkowska30.10.2018, 16:00
Podatniczka uważała, że ma prawo uwzględnić ten wydatek w ramach ulgi mieszkaniowej, bo – jak przekonywała – ekonomicznie de facto sama go poniosła.

Podatniczka uważała, że ma prawo uwzględnić ten wydatek w ramach ulgi mieszkaniowej, bo – jak przekonywała – ekonomicznie de facto sama go poniosła.źródło: ShutterStock

Remont prowadzony przez wspólnotę nie wpłynie na zmniejszenie podatku od przychodu ze sprzedaży mieszkania, nawet jeśli z faktur dokładnie wynika, jaka część wydatku przypadała na konkretnego lokatora – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadała kobieta, która przed upływem 5 lat od odziedziczenia udziału w mieszkaniu sprzedała go. W PIT-39 zadeklarowała zamiar skorzystania z ulgi mieszkaniowej. Wydatki remontowe potwierdziła fakturami. Część z nich była wystawiona imiennie na nią, a pozostałe – na wspólnotę mieszkaniową, która z funduszu remontowego odświeżyła elewację budynku. Z faktur tych wynikał koszt remontu przypadający na każdy lokal, a więc wiadomo było, w jakim zakresie podatniczka partycypowała w remoncie.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane