statystyki

NSA: Wymiana instalacji w całości na koszt fiskusa

autor: Patrycja Dudek25.10.2018, 20:00
Uzasadniając wyrok NSA, sędzia Antoni Hanusz podkreślił, że z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT wcale nie wynika, że wydatek z funduszu remontowego musi być poniesiony bezpośrednio przez spółdzielnię. Fiskus niesłusznie więc zawęził zakres zwolnienia.

Uzasadniając wyrok NSA, sędzia Antoni Hanusz podkreślił, że z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT wcale nie wynika, że wydatek z funduszu remontowego musi być poniesiony bezpośrednio przez spółdzielnię. Fiskus niesłusznie więc zawęził zakres zwolnienia.źródło: ShutterStock

Spółdzielnie mieszkaniowe mogą refundować lokatorom wydatki na nowe kuchenki i bojlery, nie tracąc zwolnienia z CIT – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Spór z fiskusem toczyła spółdzielnia mieszkaniowa, która planowała przebudować instalacje grzewcze w budynkach ze względów bezpieczeństwa. Spółdzielnia doszła do wniosku, że tańsza i lepsza będzie instalacja elektryczna niż gazowa.

Wymagało to jednak wymiany kuchenek gazowych na elektryczne oraz piecyków gazowych na bojlery. Kupić mieli je sobie mieszkańcy, a spółdzielnia planowała zwrócić im część kosztów – do wysokości ustalonej zgodnie z regulaminem funduszu remontowego.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane