statystyki

NSA: Wymiana instalacji w całości na koszt fiskusa

autor: Patrycja Dudek25.10.2018, 20:00
Uzasadniając wyrok NSA, sędzia Antoni Hanusz podkreślił, że z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT wcale nie wynika, że wydatek z funduszu remontowego musi być poniesiony bezpośrednio przez spółdzielnię. Fiskus niesłusznie więc zawęził zakres zwolnienia.

Uzasadniając wyrok NSA, sędzia Antoni Hanusz podkreślił, że z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT wcale nie wynika, że wydatek z funduszu remontowego musi być poniesiony bezpośrednio przez spółdzielnię. Fiskus niesłusznie więc zawęził zakres zwolnienia.źródło: ShutterStock

Spółdzielnie mieszkaniowe mogą refundować lokatorom wydatki na nowe kuchenki i bojlery, nie tracąc zwolnienia z CIT – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Spór z fiskusem toczyła spółdzielnia mieszkaniowa, która planowała przebudować instalacje grzewcze w budynkach ze względów bezpieczeństwa. Spółdzielnia doszła do wniosku, że tańsza i lepsza będzie instalacja elektryczna niż gazowa.

Wymagało to jednak wymiany kuchenek gazowych na elektryczne oraz piecyków gazowych na bojlery. Kupić mieli je sobie mieszkańcy, a spółdzielnia planowała zwrócić im część kosztów – do wysokości ustalonej zgodnie z regulaminem funduszu remontowego.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane