statystyki

Paragon, nawet bez numeru kasy

autor: Agnieszka Pokojska27.09.2018, 17:00
Rozpoczęcie prowadzenia ewidencji w kasie jest poprzedzone złożeniem zawiadomienia do właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz fiskalizacją kasy.

Rozpoczęcie prowadzenia ewidencji w kasie jest poprzedzone złożeniem zawiadomienia do właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz fiskalizacją kasy.źródło: ShutterStock

Zaewidencjonowanie obrotu po fiskalizacji kasy, a przed nadaniem jej numeru ewidencyjnego, nie jest czynem zabronionym – potwierdził w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Piotr Walczak.

Problem wskazywaliśmy w sierpniu w artykule „Fiskus karze za uczciwość” (DGP nr 160/2018). Opisywaliśmy historię czytelniczki, która rozpoczęła ewidencjonowanie obrotu w kasie fiskalnej po jej zafiskalizowaniu, ale przed otrzymaniem z urzędu skarbowego numeru ewidencyjnego urządzenia. Czytelniczce postawiono zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego z art. 61 par. 3 kodeksu karnego skarbowego (wadliwe prowadzenie ksiąg). Dostała mandat karny, który przyjęła.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane