statystyki

Paragon, nawet bez numeru kasy

autor: Agnieszka Pokojska27.09.2018, 17:00
Rozpoczęcie prowadzenia ewidencji w kasie jest poprzedzone złożeniem zawiadomienia do właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz fiskalizacją kasy.

Rozpoczęcie prowadzenia ewidencji w kasie jest poprzedzone złożeniem zawiadomienia do właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz fiskalizacją kasy.źródło: ShutterStock

Zaewidencjonowanie obrotu po fiskalizacji kasy, a przed nadaniem jej numeru ewidencyjnego, nie jest czynem zabronionym – potwierdził w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Piotr Walczak.

Problem wskazywaliśmy w sierpniu w artykule „Fiskus karze za uczciwość” (DGP nr 160/2018). Opisywaliśmy historię czytelniczki, która rozpoczęła ewidencjonowanie obrotu w kasie fiskalnej po jej zafiskalizowaniu, ale przed otrzymaniem z urzędu skarbowego numeru ewidencyjnego urządzenia. Czytelniczce postawiono zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego z art. 61 par. 3 kodeksu karnego skarbowego (wadliwe prowadzenie ksiąg). Dostała mandat karny, który przyjęła.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane