statystyki

Ordynacja podatkowa: Podatnik pozna dane świadka, który ma być przesłuchany

autor: Magdalena Majkowska14.08.2018, 07:27; Aktualizacja: 14.08.2018, 09:07
Prawo do odmowy zeznań w charakterze świadka będzie przysługiwać osobom pozostającym z podatnikiem w faktycznym pożyciu, a więc w związku nieformalnym, a nie tylko członkom najbliższej rodziny.

Prawo do odmowy zeznań w charakterze świadka będzie przysługiwać osobom pozostającym z podatnikiem w faktycznym pożyciu, a więc w związku nieformalnym, a nie tylko członkom najbliższej rodziny.źródło: ShutterStock

- Katalog dowodów wciąż będzie otwarty. Dopuszczono jednak wprost możliwość konfrontacji strony, świadków oraz biegłych w ramach przesłuchania. Dotychczas możliwość jej stosowania wynikała z orzecznictwa ze względu na otwarty katalog środków dowodowych - mówi Łukasz Czekański, doradca podatkowy WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Projekt nowej ordynacji podatkowej wprowadza rozwiązania, które mają wzmocnić pozycję podatnika w postępowaniu, dotyczy to m.in. dowodów. Jakich zmian można się spodziewać?


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Podatnik(2018-08-15 07:25) Zgłoś naruszenie 10

    Gratuluję pomysłów - już widzę jak świadkowie będą tysiącami pchać się do urzędów aby zeznawać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane