statystyki

Resort finansów zmienia zdanie: Zasady w podatku dochodowym inne niż w VAT

autor: Agnieszka Pokojska06.08.2018, 08:17; Aktualizacja: 06.08.2018, 09:15
Zasadniczo resort finansów zmierza do tego, by ujednolicić podatkowe zasady rozliczenia aut, niezależnie od rodzaju umowy, na podstawie której są one wykorzystywane.

Zasadniczo resort finansów zmierza do tego, by ujednolicić podatkowe zasady rozliczenia aut, niezależnie od rodzaju umowy, na podstawie której są one wykorzystywane.źródło: ShutterStock

Niewykluczone, że Ministerstwo Finansów wycofa się z pomysłu ograniczania odpisów amortyzacyjnych i kosztów z tytułu rat leasingowych, gdy samochód osobowy jest użytkowany do celów mieszanych, a więc nie tylko w biznesie.

Wynika tak z odpowiedzi resortu na nasze pytanie. O zamiarze wprowadzenia zmian w rozliczaniu aut służbowych powiedziała po raz pierwszy minister finansów Teresa Czerwińska w wywiadzie dla DGP („Chcemy wprowadzić uproszczenia dla wszystkich podatników”, DGP nr 112/2018).

Pierwotnie MF zakładało, że zasady w podatku dochodowym będą takie jak w VAT, czyli że od przychodu będzie można odliczyć tylko połowę wydatków na zakup i użytkowanie samochodów osobowych, jeśli będą one użytkowane do celów mieszanych (służbowo-prywatnych).


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane