MF: nałożenie na ZUS i firmy obowiązku przekazania 1 proc. podatku bezcelowe

19.03.2009, 10:45; Aktualizacja: 19.03.2009, 13:22

Nałożenie na przedsiębiorców i organy rentowe dodatkowych obowiązków związanych z przekazaniem 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego jest niecelowe. Nikt nie jest pozbawiony prawa do odpisu 1 proc. - powiedział dziś w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Irena Anna(2009-03-19 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem nikt nier jest pozbawiony prawa do odliczania jak to stwierdzono w artykule.Jak ktoś chce przekazć jeden procent to i tak przekaże.Renty i emerytury są bardzo niskie a podatki niewielkie. Od podatku odliczana jest składka zdrowotna i niejednokrotnie tytułem podatku emeryt czy rencista płaci symboliczne kwoty.Organizacje charytatywne powinny być finansowane przez ludzi bogatych a emerytom i rencistom należałoby urealnić świadczenia. Jeżeli lewica chce dbać o emerytow i rencistów to ma tu ogromne pole do działania ale wykazuje szczególną dbałość o wpływy do organizacji charytatywnych. To mi się nie podoba.

    Odpowiedz
  • janosik(2009-03-19 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Bańkowska zajmij się procentami podwyżki najniższych rent i emerytur /w końcu socjalistka jesteś/ a nie jakimś jednym procentem

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane