Budżet zarabia także na opłatach za Eurojackpot

autor: Patrycja Dudek03.07.2018, 16:00
Spółka argumentowała, że nie dochodzi tu do świadczenia usług w zamian za wynagrodzenie, i w związku z tym VAT byłby nienależny.

Spółka argumentowała, że nie dochodzi tu do świadczenia usług w zamian za wynagrodzenie, i w związku z tym VAT byłby nienależny.źródło: ShutterStock

Kwota płacona przez Totalizator Sportowy za możliwość organizowania loterii w Polsce to wynagrodzenie, a nie wkład na wspólne przedsięwzięcie – orzekł WSA w Warszawie.

Chodziło o opłatę uiszczoną w związku z przystąpieniem do międzynarodowej umowy o prowadzenie gry liczbowej Eurojackpot. Spółka Skarbu Państwa przekonywała, że loteria jest wspólnym przedsięwzięciem – prowadzonym w formie spółki cywilnej – i że wniesiona przez nią opłata za przystąpienie do tej umowy jest bez VAT. We wniosku o interpretację spółka podała, że wysokość opłaty jest obliczana przez podział kwoty 20 mln euro przez liczbę mieszkańców wszystkich krajów, które biorą udział w grze, a następnie przez pomnożenie wyniku przez liczbę mieszkańców kraju, który się dołącza.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane