statystyki

Koszty wynajmu zagranicznych menedżerów są limitowane

autor: Mariusz Szulc18.06.2018, 19:00
Pytanie zadała spółka, do której co roku zagraniczny podmiot powiązany oddelegowywał wysokiej klasy specjalistów. Spółka płaciła za ich oddelegowanie, ponosiła też wszelkie koszty ich pobytu w Polsce.

Pytanie zadała spółka, do której co roku zagraniczny podmiot powiązany oddelegowywał wysokiej klasy specjalistów. Spółka płaciła za ich oddelegowanie, ponosiła też wszelkie koszty ich pobytu w Polsce.źródło: ShutterStock

Spółki, które płacą za oddelegowanie do nich specjalistów z podmiotów powiązanych, muszą uważać na ograniczenia w zaliczaniu wydatków do kosztów podatkowych – wynika z interpretacji dyrektora KIS.

Pytanie zadała spółka, do której co roku zagraniczny podmiot powiązany oddelegowywał wysokiej klasy specjalistów. Spółka płaciła za ich oddelegowanie, ponosiła też wszelkie koszty ich pobytu w Polsce. Sądziła, że całość tych wydatków będzie mogła odliczyć od przychodu i że w tym przypadku nie ma znaczenia ograniczenie obowiązujące od 2018 r. Chodzi o art. 15e ustawy o CIT, limitujący możliwość odliczania wydatków na nabycie usług doradczych, badania rynku, usług reklamowych, zarządzania i kontroli, przetwarzania danych, ubezpieczeń, gwarancji i poręczeń oraz świadczeń o podobnym charakterze.

Spółka uważała, że nie kupuje żadnej z tych usług. Sądziła, że jest to raczej usługa rekrutacji personelu, która w trakcie prac nad nowelizacją ustawy o CIT została wyłączona z ograniczeń przewidzianych w art. 15e.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane