statystyki

Koszty wynajmu zagranicznych menedżerów są limitowane

autor: Mariusz Szulc18.06.2018, 19:00
Pytanie zadała spółka, do której co roku zagraniczny podmiot powiązany oddelegowywał wysokiej klasy specjalistów. Spółka płaciła za ich oddelegowanie, ponosiła też wszelkie koszty ich pobytu w Polsce.

Pytanie zadała spółka, do której co roku zagraniczny podmiot powiązany oddelegowywał wysokiej klasy specjalistów. Spółka płaciła za ich oddelegowanie, ponosiła też wszelkie koszty ich pobytu w Polsce.źródło: ShutterStock

Spółki, które płacą za oddelegowanie do nich specjalistów z podmiotów powiązanych, muszą uważać na ograniczenia w zaliczaniu wydatków do kosztów podatkowych – wynika z interpretacji dyrektora KIS.

Pytanie zadała spółka, do której co roku zagraniczny podmiot powiązany oddelegowywał wysokiej klasy specjalistów. Spółka płaciła za ich oddelegowanie, ponosiła też wszelkie koszty ich pobytu w Polsce. Sądziła, że całość tych wydatków będzie mogła odliczyć od przychodu i że w tym przypadku nie ma znaczenia ograniczenie obowiązujące od 2018 r. Chodzi o art. 15e ustawy o CIT, limitujący możliwość odliczania wydatków na nabycie usług doradczych, badania rynku, usług reklamowych, zarządzania i kontroli, przetwarzania danych, ubezpieczeń, gwarancji i poręczeń oraz świadczeń o podobnym charakterze.

Spółka uważała, że nie kupuje żadnej z tych usług. Sądziła, że jest to raczej usługa rekrutacji personelu, która w trakcie prac nad nowelizacją ustawy o CIT została wyłączona z ograniczeń przewidzianych w art. 15e.


Pozostało jeszcze 42% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane