Zamiast wprowadzić liniowy PIT, rząd podniesie składkę zdrowotną

11.02.2009, 03:00

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą wszystkie reformy zostały wstrzymane. Na reformy podatkowe podatnicy będą musieli poczekać do 2011 roku. Zdaniem ekspertów rząd zmarnował najlepszy czas na reformę systemu podatkowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • Karol(2009-02-11 05:29) Zgłoś naruszenie 00

    A ja uważam ,że odkładanie reform nic nie da. To jest polityka rządu na przeczekanie - będą wybory nowi ludzie się tym zajmą, tak jest od 20 lat!!!

    W różnych dziedzinach narosło dużo nieprawidłowości , wymagają one natychmiastowego zreformowania.

    Odkładanie na potem nic nie da.

    Na wzór okrągłego stołu ponad podziałami politycznymi powinno powołać się zespół który wyprostuje funkcjonujące w gospodarce nieprawidłowości. Bo nie powie mi ktoś ,że poprawnym jest sposób ustalania rewaloryzacji emerytur,niepłacenie przez kler podatków PIT, finansowania z budżetu kościoła i partii politycznych, bzdurne ustalenie cen usług medycznych , IPN, itd...itd...

    Od 20 lat jest kryzys w finansowaniu jednostek budżetowych . Od lat jak pamiętam brakowało pieniędzy. Kierownicy tych jednostek oszczędzali na papierze , znaczkach i telefonach, energii elektrycznej.

    Elity rządowe niech przestaną oszukiwać że pracują
    Szary obywatel ma dość ignorancji władz.

    Odpowiedz
  • hehe(2009-02-11 06:48) Zgłoś naruszenie 00

    CUDA!!
    D Tusk robi wszystko na adwrot w porownaniu do tego co obiecywał - głosowałem na PO - po raz pierwszy i ostatni.
    Jakby tak porównac program Po z przed wyborów do rzeczywistych aktualnych dzialan, to wynika, ze praktycznie wszystko zostało zrealizowane na odwrot.

    Odpowiedz
  • Składka zdrowotna ?--Pytanie do PO ,PiSu i PSLu(2009-02-11 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    !!a jak ktoś jest bardzo biedny i nie stać go kupić 1.01ha ,czy może też płacić KRUS?,aby korzystać z ubezpieczenia? -nie może -dlaczego? ma zdychać nie leczony i być nie dofinansowywany do emerytury przez Rząd RP !!
    Jak to jest , bardzo biednych nie dofinansowujemy mówiąc ,ze są z miasta a rolników już tak ,choć uprawy mają jedynie na własne potrzeby.
    Czy taki biedny złomiarz w mieście który zarabia szukając złom po śmietnikach - w czym jest gorszy?-przecież też by mógł płacić stawki KRUSowskie!
    Od potwierdzania czy ktoś jest biedny czy nie ,jest POMOC SPOŁECZNA a nie urzędowe twierdzenie PSLu ,że rolnicy sa biedni.
    Rozbijają się później Ci PSLowscy biedacy po drogach ,drogimi furami a my ich musimy leczyć.

    Odpowiedz
  • Składka zdrowotna ?--Pytanie do PO ,PiSu i PSLu(2009-02-11 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    - a jak ktoś jest bardzo biedny i nie stać go kupić 1.01ha ,czy może też płacić KRUS?,po to aby korzystać z ubezpieczenia, -nie może -a dlaczego? ma zdychać nie leczony i być nie dofinansowywany do emerytury przez Rząd RP !!
    Jak to jest , bardzo biednych nie dofinansowujemy mówiąc ,że są z miasta a rolników już tak ,choć uprawy mają rzekomo jedynie na własne potrzeby.
    Czy dla przykładu taki biedny złomiarz w mieście który zarabia szukając złom po śmietnikach jest w czymś gorszy?-przecież też by mógł płacić stawki KRUSowskie!
    Od potwierdzania czy ktoś jest biedny czy nie ,jest POMOC SPOŁECZNA a nie urzędowe twierdzenie PSLu ,że rolnicy są biedni.
    Rozbijają się później Ci PSLowscy biedacy po drogach ,drogimi „furami „ a my ich musimy leczyć.

    Odpowiedz
  • mysia(2009-02-11 07:09) Zgłoś naruszenie 00

    http://www.youtube.com/watch?v=mW-D1j8AP Ic

    Odpowiedz
  • xxx(2009-02-11 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem jaką dozę obiektywizmu należy wykazać, aby twierdzić jak to zrobił Tusk o Czumie. Zachowanie Tuska jest typowym objawem myślenia zachowawczego, jakim charakteryzują się osobnicy o skłonnościach do wykorzystywania naiwnych, łatwowiernych, do kradzieży. W tym przypadku; swój broni swojego.
    A teraz z innej beczki. -Firma w której pracował Donald Tusk , a zajmująca się malowaniem wysokościowym, POzbyła się Tuska i kilku jego kompanów, gdyż udowodniono im kradzież łącznie:600 litrów farby i wiele akcesoriów malarskich. Tusk i jego kompani tylko dlatego nie mają wyroków w tej sprawie, ponieważ ułożyli się z Działem Magazynowym i zapłacili za skradziony towar.
    Należy przypuszczać, że są osoby z ówczesnego gdańskiego es-be, w posiadaniu których są dowody dot. tamtej sprawy i to jest tzw.Smycz Tuska . Na zakończenie POzwolę POgratulować sobie wyborcom PO i POpierającym Donalda Tuska, trafnego wyboru!!!

    Odpowiedz
  • do 6 -to jest REWELACYJNA WIADOMOŚĆ(2009-02-11 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    o ile jest prawdziwa -dowodzi że niedługo w RP wszystko tak zniknie.

    Odpowiedz
  • k.(2009-02-11 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Porażka. Niby składka zdrowotna, a na leczenie specjalistyczne można się najzwyczajniej w świecie nie doczekać idąc na zapisy do publicznej służby zdrowia:/ Żałuję wyboru...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2009-02-11 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo TUSK i cała PO - na pewno wybiorą was na następną kadencję!!! Proponuję płaćmy wszyscy uczciwie pracujący na wszystkich i jeszcze na wszystkie wasze durne pomysły - szczególnie na "państwową służbę zdrowia" na którą płacę grube pieniądze, a jak raz na 5 lat chciałem dostać się na ostrym dyżurze do szpitalnego lekarza prosząc o pomoc dla 10-miesięcznego synka to mi powiedziano, że mam jeździć na drugi koniec miasta po skierowanie i chyba czekać, aż mu samo przejdzie, ba Pani dokto nie będzie przecież fatygować się do takich błahostek jak chore małe dziecko. Zlikwidować składkę zdrowotną i tak za wszystko się płaci!!!

    Odpowiedz
  • de(2009-02-11 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ważne ,że rząd zdążył obniżyć podatek dla najbogatszych z 40 do 32 % (!)Teraz każe najgorzej sytuowanym finansować upadającą Służbe Zdrowia.
    Cały czas widzimy dowody na to ,że jest to rząd kombinatorów i prywaciarzy. Nie darmo mówi się ,że to Służby Specjalne ułatwiły wygranie wyborów PO.

    Odpowiedz
  • Poraj(2009-02-11 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    W odniesiu do do artykulu zadam tylko jedno pytanie:

    Gdzie jest inteligencja polska?

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-02-11 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawym zjawiskiem socjologicznym będzie sytucja, kiedy Polacy zrozumieją że są nazwyczajniej oszukiwani, Cóż, nasza demokracja ludowa jest takiej formy, że lud zawsze przgłosuje mądrzejszą mniejszość. Na szczęście ta mniejszość sobie poradzi. Mniejszość w cuda nie uwierzyła.

    Odpowiedz
  • biznesikówianeczka(2009-02-11 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Tusk w trakcie kampanii wyborczej obiecywał zielone światło dla biznesu. Tylko dlaczego nie kupił żarówek ?

    Odpowiedz
  • wiktor(2009-02-11 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    inteligencja polska jest umoczona we współprace z SB (ptrz uczelnie) i siedzi cicho

    Odpowiedz
  • jeszcze pracująca(2009-02-11 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jest takie powiedzenie: biednemu w oczy wiatr wieje.

    Odpowiedz
  • Kolejne sykcesy Tuska(2009-02-11 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Komu ma być podniesiona składka zdrowotna? W UE połowę składki płaci pracodawca, a połowę pracownik. A u nas całą pracownik?

    Odpowiedz
  • karolinka(2009-02-11 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ze narod w tzw.cywilizacji nie potrafi isc do wyborow i wybrac wlasciwych,prawych Polakow,tylko poddaje swoje mozgi pralce liberalno-lewackiej choloty.W czasie tak wielkich postepow techniki,medycyny,wszystkiego- jest zadziwiajace,ze tzw.oswieceni w umyslach,wyksztalceni,mlodzi daja sie przeprac liberalno-lewackiej zgnilej pralce.To naprawde zadziwiajace i ztrwazajace.Zamiast byc dumnymi z korzeni przodkow,umocnionych wiara,madroscia i rozwijac przyszlosc,odcinamy korzenie i zostajemy powieszeni na zgnilej liberalno-lewackiej galezi,ktora i tak runie ale czy trzeba na to czekac wegetujac,gdy madrzejsci ida ku lepszemu?Mlodzi,gdzie wasza madrosc,ta prawdziwa,gdzie?

    Odpowiedz
  • OLO(2009-02-11 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy będą wcześniejsze wybory?

    ja nie będę płaciła więcej za składkę, a w razie potrzeby stała pod gabinetem bo stare... zajmują kolejki i plotkują.
    Proszę wprowadzić opłaty jednorazowe, idę do dermatologa to płacę 5 zł.

    Odpowiedz
  • NM(2009-02-11 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszy czas na reformę systemu podatkowego to był w latach 2006/2007. I rzeczywiście rząd zmarnował okazję. Tyle, że nie ten rząd.

    Odpowiedz
  • ala55(2009-02-11 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Dajemy się strzyc jak barany, do gołej skóry.

    Odpowiedz