Zamiast wprowadzić liniowy PIT, rząd podniesie składkę zdrowotną

11.02.2009, 03:00

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą wszystkie reformy zostały wstrzymane. Na reformy podatkowe podatnicy będą musieli poczekać do 2011 roku. Zdaniem ekspertów rząd zmarnował najlepszy czas na reformę systemu podatkowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • oszukana od 3 pokolenia(2009-02-12 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Owsiak powiedzia ze POLSKa i POlacy maja niefart do rzadzacych. Tylko obciazenia , wzrost kosztow . Ale wladzy zyje sie dobrze i coraz lepiej . Drodzy rzadzacy drzyjcie przed ta galopujaca nedza bo jej masa moze was zalac . Moze przypomniec rewolucje francuska . A z przywilejami wladzy to u nas bleboka komuna . Moze czas na rewolucje.

    Odpowiedz
  • Jurgen(2009-02-11 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Cóz nie wolno zapominać o wejściu do Unii Europejskiej i zobowiązaniach, które podjęliśmy i które okazują się być z każdym rokiem coraz większe. Niemcy odcinają kupony od wejścia innych krajów do UE - ich firmy mają nowe rynki zbytu, a my będziemy jedynie płatnikami do wspólnek kasy bo choć będa programy to brak będzie środków własnych + skomplikowanie procedur + nasza biurokracja. Podoba mi się, że jak polityk (Premier) kłamie, mówiąc że nie grozi nam kryzys to robi dobrze bo "uspokaja" nastroje rynku, a jak ktoś próbuje mówić prawdę to "wygłasza samosprawdzającą się przepowiednię" szkodząc Polsce :)

    Odpowiedz
  • :<)(2009-02-11 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    ""Żaden z nich nie chciał by tak pracować jak ja.""

    Chyba nie wiesz co mówisz:)
    No to do obory gnój wyrzucać!!
    ha ha ha

    Odpowiedz
  • Viator(2009-02-11 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    Powiedział bym, ze to błąd w myśleniu.Na wstepie art napisano, że podatnicy musza poczekać na wprowadzenie liniowego. System podatkowy nie jest wprowadzany dla podatników tylko dla Państwa. Od dawna wiadomo, że podatki zarzynają gospodarkę. To jedyne akceptowalne kryterium zmian.

    Odpowiedz
  • POganie(2009-02-11 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    To mialy byc CUDA ,a okazuje sie ze oszust Tusk ze swoja zgraja obludnikow oszukal Polakow,w tym swoich wyborcow.POganie sa najwiekszymi oszustami po komunistach.To ci dopiero mlodzi zostali oszukani i juz nie wybiora tej smierdzacej padliny.Juz nie beda prac mozgow w liberalno-lewackiej pralce sciekow.

    Odpowiedz
  • bolon(2009-02-11 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie SZCZĘŚCIE, toż to oznacza, że już niczego nie ************

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-02-11 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    W obliczu kryzysu,który zaczynamy odczuwać, w przyszłym roku trzeba podnieść składkę zdrowotną o 2 punkty.To będzie śmiała decyzja ale konieczna.Mieć należy na uwadze obniżenie opodatkowania dochodów.
    Po tej,przyznaję bolesnej operacji musi się zakończyć praca nad tzw.koszykiem świadczeń gwarantowanych za opłacaną składkę w obowiązującej wysokości.
    Jakieś koszty polityczne decyzji zapewne bedą i koalicja powinna je ponieść.To zaprocentuje w przyszłości.

    Odpowiedz
  • Tomek(2009-02-11 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Macie cuda, wszyscy naiwni idioci głosujący na Niesiołowskich , Palikotów i im podobnych cudaków.

    Odpowiedz
  • Poraj(2009-02-11 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Mam jakas dziwna blokade.

    Odpowiedz
  • wściekły(2009-02-11 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie się podziało słynne tuskowe hasło : 3 x 15, czyli 15% PIT, 15% CIT, 15% VAT ???
    Łapy precz od moich pieniędzy !!! Nie mam najmniejszej ochoty płacić dodatkowo jeszcze 1% składki zdrowotnej. Nic z tego nie mam. Gdy chcę iść do specjalisty to albo czekam rok w kolejce (w międzyczasie najprawdopodobnie bym zszedł z tego padołu) albo i tak muszę nieźle bulić w prywatnym gabinecie.
    Jestem za całkowitą likwidacją obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Ten kto chce się leczyć "za darmo" powinien mieć możliwość samemu się ubezpieczyć w jednej z komercyjnych ubezpieczalni, a kto nie chce to już jego problem. Za tą kasę, którą co miesiąc muszę wyrzucać do NFZ to mógłbym raz na kwartał zaprosić do swego domu profesora na prywatną konsultację.

    Odpowiedz
  • ela(2009-02-11 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden dotychczasowy rząd nie wprowadził żadnej reformy. Ten przynajmniej zaczął wprowadzać. Ale jeśli zatrzymamy się w tym miejscu to będzie to oznaczało katastrofę. Jeśli dalej będziemy utrzymywać rolników to ten cały system się samoczynnie załamie, bo ludzie w miastach nie zniosą już więcej obciążeń. Wszyscy rolnicy, których znam są dużo zamożniejsi ode mnie i przynajmniej przez pół roku wiodą dużo lżejsze życie. Żaden z nich nie chciał by tak pracować jak ja.

    Odpowiedz
  • ela(2009-02-11 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden dotychczasowy rząd nie wprowadził żadnej reformy. Ten przynajmniej zaczął wprowadzać. Ale jeśli zatrzymamy się w tym miejscu to będzie to oznaczało katastrofę. Jeśli dalej będziemy utrzymywać rolników to ten cały system się samoczynnie załamie, bo ludzie w miastach nie zniosą już więcej obciążeń. Wszyscy rolnicy, których znam są dużo zamożniejsi ode mnie i przynajmniej przez pół roku wiodą dużo lżejsze życie. Żaden z nich nie chciał by tak pracować jak ja.

    Odpowiedz
  • ela(2009-02-11 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden dotychczasowy rząd nie wprowadził żadnej reformy. Dobrze, że ten rząd coś zaczął robić. Ale zatrzymanie się w tym miejscu oznacza katastrofę. Jeśli dalej będziemy utrzymywać rolników to ten system się załamie.

    Odpowiedz
  • AWE(2009-02-11 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    W momencie gdy zapadła decyzja o obniżeniu podatków dla najbogatszych Tusk twierdził ze nie ma recesji w Polsce, nie mamy obawiać się krachu, jest OK. Teraz twierdzi coś całkiem innego i szuka łatki na dziurę budżetową u tych najbiedniejszych którym obniżono podatek o 1% czyli jakieś 10,- zł. Z obietnic wyborczych (obniżenie podatku) w stosunku do elit wywiązał się w 100% a reszcie będzie obiecywał poprawę w momencie gdy będzie kampania wyborcza i mam nadzieję że w tym momencie wszyscy nie zapomnimy co zrobił dla większości.

    Odpowiedz
  • emerytka(2009-02-11 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak uwolnić emerytów od płacenia podatku ?

    Odpowiedz
  • minarchista(2009-02-11 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    "W sytuacji dramatycznego spadku wpływów budżetowych i spowolnieniu gospodarki dalsza redukcja wpływów do budżetu byłaby niebezpieczna z punktu widzenia stabilności finansowej państwa" - przecież to jest totalny bełkot analfabetów ekonomicznych i nic więcej, a nie żadnych ekspertów, gdyż to właśnie przez obniżanie podatków gospodarka przyspiesza, stając się szczególnie dla zagranicznych inwestorów przyjaźniejsza, przez co wpływy do budżetu wzrastają.

    Także to co czyni obecnie rząd POmyleńców, to nic innego jak tylko zarzynanie gospodarki polskiej przez samodestrukcyjną stagnację, kiedy reformy podatkowe są porządane właśnie w czasie kryzysu jak nigdy wcześniej, gdyż tylko dzięki nim mozna się utrzymać na powierzchni atrakcyjności fiskalnej w konkurencji z zagranicznymi systemami podatkowymi.

    Skoro nawet już Łukaszenka ten fakt zrozumiał, obniżając u siebie podatki zaledwie do 12%, to dlaczego do licha pseudoliberałowie od półTuska są na tyle niereformowalni, aby także to uczynić???

    Odpowiedz
  • 46.(2009-02-11 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    do 11: Poraj- o jaką inteligencję Waść pytasz, jeżeli o inteligencję niedouków i cwaniaków życiowych- patrz wszystkie szczeble trójwładzy.

    Odpowiedz
  • bulba(2009-02-11 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Alu jak mówił Baca -
    - " Barany trzeba strzyć a nie zażynać "
    jednym słowem rabac frajrów .

    Odpowiedz
  • ala55(2009-02-11 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Dajemy się strzyc jak barany, do gołej skóry.

    Odpowiedz
  • NM(2009-02-11 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszy czas na reformę systemu podatkowego to był w latach 2006/2007. I rzeczywiście rząd zmarnował okazję. Tyle, że nie ten rząd.

    Odpowiedz