statystyki

Kasy w kantorach dopiero w 2019 roku

autor: Agnieszka Pokojska08.03.2018, 07:24; Aktualizacja: 08.03.2018, 07:43
Zdaniem resortu finansów wydłużenie okresu zwolnienia do końca 2018 r. pozwoli kantorom skorzystać już z możliwości zakupu nowego rodzaju kas, tzw. kas online.

Zdaniem resortu finansów wydłużenie okresu zwolnienia do końca 2018 r. pozwoli kantorom skorzystać już z możliwości zakupu nowego rodzaju kas, tzw. kas online.źródło: ShutterStock

Punkty wymiany walut nie będą musiały wydawać paragonów od 1 kwietnia 2018 r. Do końca roku będą zwolnione z tego obowiązku, bez względu na limit obrotów. Opublikowany został projekt nowelizacji w tej sprawie.

W uzasadnieniu Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że czas na wdrożenie obowiązku ewidencjonowania obrotu był zbyt krótki. Wymaga to bowiem skorelowania obowiązków wynikających z prawa dewizowego, a także dostosowania programów komputerowych i sprzętu.

Problem ten wskazywaliśmy jako pierwsi w artykule „Kantory wrobione w kasę” (DGP nr 13/2018). Pisaliśmy o tym, że w Polsce nie ma kas, które umożliwiałyby wprowadzanie cen z dokładnością do czterech znaków po przecinku, a takie są notowania kursów walut (także oficjalne kursy NBP). Przepisy o kasach mówią jedynie o dwóch miejscach po przecinku.


Pozostało 35% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane