statystyki

Kasy w kantorach dopiero w 2019 roku

autor: Agnieszka Pokojska08.03.2018, 07:24; Aktualizacja: 08.03.2018, 07:43
Zdaniem resortu finansów wydłużenie okresu zwolnienia do końca 2018 r. pozwoli kantorom skorzystać już z możliwości zakupu nowego rodzaju kas, tzw. kas online.

Zdaniem resortu finansów wydłużenie okresu zwolnienia do końca 2018 r. pozwoli kantorom skorzystać już z możliwości zakupu nowego rodzaju kas, tzw. kas online.źródło: ShutterStock

Punkty wymiany walut nie będą musiały wydawać paragonów od 1 kwietnia 2018 r. Do końca roku będą zwolnione z tego obowiązku, bez względu na limit obrotów. Opublikowany został projekt nowelizacji w tej sprawie.

W uzasadnieniu Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że czas na wdrożenie obowiązku ewidencjonowania obrotu był zbyt krótki. Wymaga to bowiem skorelowania obowiązków wynikających z prawa dewizowego, a także dostosowania programów komputerowych i sprzętu.

Problem ten wskazywaliśmy jako pierwsi w artykule „Kantory wrobione w kasę” (DGP nr 13/2018). Pisaliśmy o tym, że w Polsce nie ma kas, które umożliwiałyby wprowadzanie cen z dokładnością do czterech znaków po przecinku, a takie są notowania kursów walut (także oficjalne kursy NBP). Przepisy o kasach mówią jedynie o dwóch miejscach po przecinku.


Pozostało jeszcze 35% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane