VAT

Tomasz Michalik - doradca podatkowy i partner w MDDP Michalik, Dłuska, Dziedzic i Partnerzy. Od lat uważany za jednego z najlepszych specjalistów od podatku od towarów i usług oraz akcyzy. Taką renomę zdobył, pracując w Ernst & Young. Już w 1995 roku, a więc dwa lata po rozpoczęciu działalności jako doradca podatkowy, został szefem zespołu VAT, ceł i akcyzy w jednej z największych firm doradczych Ernst & Young w Polsce i kierował nim aż do 2004 roku. Od roku 2004 ekspert sejmowej Komisji ds. Finansów Publicznych w pracach nad projektem ustawy o VAT i jej kolejnych nowelizacjach.

PODATKI DOCHODOWE

Dr Irena Ożóg - doradca podatkowy, partner zarządzający Ożóg i Wspólnicy, firmy, która działa na polskim rynku od 2003 roku. W latach 1983-1998 pracowała bowiem w Ministerstwie Finansów. Od 1990 roku jako wicedyrektor, od 1992 roku jako dyrektor departamentu podatków bezpośrednich, aż wreszcie w latach 2001-2003 została wiceministrem finansów odpowiedzialnym za podatki. Jako ekspert podatkowy była również członkiem Państwowej Komisji do Spraw Doradztwa Podatkowego. Rozstanie z resortem zaowocowało własną kancelarią prawniczą - Spółką Doradztwa Podatkowego Ożóg i Wspólnicy, którą założyła wraz z partnerami. Doktor Irena Ożóg jest również partnerem w pozostałych spółkach tworzących grupę Ożóg.

FUZJE I PRZEJĘCIA

Dr Janusz Fiszer - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk prawnych (Uniwersytet Warszawski), specjalista prawa podatkowego, doradca podatkowy oraz partner w międzynarodowej firmie prawniczej White & Case. Jego dorobek naukowy, zawodowy i publicystyczny jest imponujący. Doceniają go nie tylko klienci, ale również środowisko doradców podatkowych i instytucje międzynarodowe.

MIĘDZYNARODOWE PRAWO PODATKOWE

Dr Janusz Fiszer - w międzynarodowej kancelarii prawniczej White & Case pracuje od 1991 roku, od 1998 roku partner w White & Case. Współautor wielu projektów ustaw z zakresu prawa gospodarczego. Doradzał także w wielu znanych transakcjach fuzji i przejęć w Polsce, zarówno w odniesieniu do spółek publicznych, jak i niepublicznych. Autor ponad 650 publikacji fachowych na tematy prawnopodatkowe i finansowe w czasopismach polskich. Ponadto od stycznia 2002 r. członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

ROZPRAWY PRZED SĄDAMI

Dorota Szubielska - radca prawny, doradca podatkowy, partner w Kancelarii Chadbourne & Parke LLP Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie podatkowym i celnym, a także w prawie i procedurze administracyjnej. Reprezentuje podatników zarówno przed sądami gospodarczymi i administracyjnymi, jak i przed Trybunałem Konstytucyjnym. Jej doświadczenie i wiedzę docenił także parlament oraz organizacje międzynarodowe. Jako ekspert uczestniczyła bowiem w pracach nad ustawami podatkowymi. Została także wyróżniona przez Chamber's Global. Dwukrotnie była też członkiem komisji egzaminacyjnej ds. doradztwa podatkowego.