Każdy podatnik, który zdecydował się na wynajem mieszkania, musi rozliczyć się z fiskusem. To od niego jednak zależy, w jakiej wysokości zapłaci podatek. Dowiedz się, jak wyglądają przepisy dotyczące rozliczenia najmu w 2018 r.

Do wyboru są dwie formy opodatkowania: ryczałt i skala podatkowa. W naszej najnowszej publikacji "Rozliczamy najem" przedstawiamy, jak wybrać tę korzystniejszą.

Skorzystaj z ulg

Przy ryczałcie oraz przy skali podatkowej istnieje możliwość skorzystania z szerokiego katalogu ulg, które efektywnie pozwolą obniżyć wysokość płaconego podatku. Z ulg może skorzystać również każdy rozliczający najem mieszkania.

Poznaj zmiany 2018

Poradnik "Rozliczamy najem" zawiera wyjaśnienia nowych przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2018 r. oraz przykłady poprawnie wypełnionych druków w celu dokładnego rozliczenia z najmu z fiskusem.

Różne rodzaje najmu

W książce zarysowane zostały także różnice między najmem okazjonalnym a prywatnym, wyjaśnia: możliwości wspólnego rozliczenia małżonków, zasady stosowania ulg, czy do rozliczeń podatkowych wybrać ryczałt czy podatek dochodowy a także kogo z wynajmujących obejmie VAT. W celu poprawnego rozliczenia z fiskusem opracowanie zawiera także przykłady poprawnie wypełnionych druków.

• jaką umowę podpisać
• jaką formę opodatkowania wybrać
• jak skorzystać na rozliczeniu małżonków
• dla kogo są ulgi
• kto musi zapłacić VAT