statystyki

Niespójne zeznania przed skarbówką? Podatnik nie ucieknie przed sankcyjnym PCC

autor: Patrycja Dudek06.12.2017, 19:00
pieniądze

Chodziło o podatnika, który zmieniał zeznania w zależności od tego, co mu akurat groziło.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przekona urząd kontroli skarbowej, że pieniądze pochodzą z pożyczki, darowizny lub depozytu nieprawidłowego, nie ucieknie przed sankcyjnym PCC wymierzanym przez urząd skarbowy – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o podatnika, który zmieniał zeznania w zależności od tego, co mu akurat groziło. Gdy postępowanie przeciwko niemu prowadził urząd kontroli skarbowej, który chciał na niego nałożyć 75-proc. PIT od nieujawnionych dochodów, przekonywał, że pieniądze pochodzą z legalnych źródeł. Konkretnie z depozytu nieprawidłowego, którego nie zgłosił tylko do opodatkowania. 950 tys. zł przekazać miała mu narzeczona, która z kolei dostała je w darowiźnie od rodziców.

Chcąc przekonać UKS o legalnym pochodzeniu pieniędzy, para przedstawiła dowody na otrzymanie darowizny przez kobietę i złożyła zgodne oświadczenia, że kwota ta została następnie udostępniona mężczyźnie.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane