statystyki

Niespójne zeznania przed skarbówką? Podatnik nie ucieknie przed sankcyjnym PCC

autor: Patrycja Dudek06.12.2017, 19:00
pieniądze

Chodziło o podatnika, który zmieniał zeznania w zależności od tego, co mu akurat groziło.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przekona urząd kontroli skarbowej, że pieniądze pochodzą z pożyczki, darowizny lub depozytu nieprawidłowego, nie ucieknie przed sankcyjnym PCC wymierzanym przez urząd skarbowy – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o podatnika, który zmieniał zeznania w zależności od tego, co mu akurat groziło. Gdy postępowanie przeciwko niemu prowadził urząd kontroli skarbowej, który chciał na niego nałożyć 75-proc. PIT od nieujawnionych dochodów, przekonywał, że pieniądze pochodzą z legalnych źródeł. Konkretnie z depozytu nieprawidłowego, którego nie zgłosił tylko do opodatkowania. 950 tys. zł przekazać miała mu narzeczona, która z kolei dostała je w darowiźnie od rodziców.

Chcąc przekonać UKS o legalnym pochodzeniu pieniędzy, para przedstawiła dowody na otrzymanie darowizny przez kobietę i złożyła zgodne oświadczenia, że kwota ta została następnie udostępniona mężczyźnie.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane