statystyki

Doradcy podatkowi: Nasi klienci przejdą do szarej strefy

autor: Mariusz Szulc20.11.2017, 17:00
pieniądze, kasa, banknot

Nie są chronione tajemnicą zawodową informacje udostępniane na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmuźródło: ShutterStock

Najlepiej, żeby o agresywnej optymalizacji podatkowej informowali fiskusa sami podatnicy, a doradca by tylko ich do tego zachęcał – uważa Krajowa Rada Doradców Podatkowych.

Raportowanie przez samych doradców (anonimowe i nieanonimowe) będzie skutkować tym, że klienci odwrócą się od profesjonalnych ekspertów i poszukają porad w szarej strefie – alarmuje KRDP. A to przełoży się na błędy w rozliczeniach podatkowych.

Pod koniec października br. resort finansów rozpoczął konsultacje nad rozwiązaniami, które nakazałyby ujawnianie podejrzanych schematów optymalizacyjnych. Najbardziej drażliwą kwestią dla doradców podatkowych (jak i dla innych prawników) jest zapowiedź ograniczenia zakresu ich tajemnicy zawodowej.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane