statystyki

Doradcy podatkowi: Nasi klienci przejdą do szarej strefy

autor: Mariusz Szulc20.11.2017, 17:00
pieniądze, kasa, banknot

Nie są chronione tajemnicą zawodową informacje udostępniane na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmuźródło: ShutterStock

Najlepiej, żeby o agresywnej optymalizacji podatkowej informowali fiskusa sami podatnicy, a doradca by tylko ich do tego zachęcał – uważa Krajowa Rada Doradców Podatkowych.

Raportowanie przez samych doradców (anonimowe i nieanonimowe) będzie skutkować tym, że klienci odwrócą się od profesjonalnych ekspertów i poszukają porad w szarej strefie – alarmuje KRDP. A to przełoży się na błędy w rozliczeniach podatkowych.

Pod koniec października br. resort finansów rozpoczął konsultacje nad rozwiązaniami, które nakazałyby ujawnianie podejrzanych schematów optymalizacyjnych. Najbardziej drażliwą kwestią dla doradców podatkowych (jak i dla innych prawników) jest zapowiedź ograniczenia zakresu ich tajemnicy zawodowej.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane